همگرایی بین دانشگاه‌ها موجب شتاب چرخه تولید می‌شود

بندرعباس - ایرنا - رییس بسیج اساتید دانشگاههای هرمزگان گفت: هم اندیشی و هم‌گرایی بین دانشگاه‌ها زمینه همکاری متقابل میان آن‌ها، تکمیل ظرفیت‌های منفعل و شتاب چرخه تولید شود.

احسان کامرانی عصر شنبه در نشست با رییس دانشگاه پیام هرمزگان افزود: اندیشکده‌های بسیج اساتید فرصت مناسبی است تا استادان بتواند با بیان نکته نظرهای خود و رفع موانع موجود زمینه پیشرفت استان را فراهم سازند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان اظهار داشت: مشارکت استادان و اعضای هیات علمی در حوزه های تخصصی و دادن راهکارهای مناسب برای رفع مشکل‌های موجود جامعه ضروری است.

کامرانی ادامه داد: بدون تردید بکارگیری نیروهای متخصص و دانش آموخته دانشگاه در اداره امور و استفاده از افراد صاحب نظر در حل مشکلات جامعه می تواند کشور را از عقب ماندگی دور نگه دارد.

رییس بسیج اساتید هرمزگان افزود: دانشگاه به عنوان مرکز تحول و مغز متفکر جامعه باید زمینه ساخت تمدن نوین اسلامی محقق کند.

کامرانی تصریح کرد: تقویت روحیه دینی و اسلامی و ایجاد نشاط در جوانان از وظایف مهم و حیاتی دانشگاه‌ها است.

رییس دانشگاه پیام‌نور هرمزگان نیز گزارشی از روند فعالیت‌ها و ظرفیت‌های حوزه‌های خود و زمینه های همکاری با سایر دانشگاه های استان عنوان کرد و گفت: دانشگاه پیام نور هرمزگان آمادگی دارد تا در همه حوزه‌ها در کنار دانشگاه آزاد اسلامی قدم بردارد تا با هم افزایی و همپوشانی بتوان به بالندگی و رشد استان کمک کرد.
محمد خیری افزود: دانشگاه ها باید در کنار هم با ایجاد تعامل متقابل و همکاری تنگاتنگ علمی و پژوهشی برای توسعه فرهنگ عمومی جامعه و ارتقاء سطح علمی تلاش کنند تا بتوان زیر ساخت های توسعه را ایجاد کنند.
وی خواستار ارتباط بیشتر دانشگاه ها برای خدمات رسانی به عمومی  جامعه شد و گفت: ما باید در کنارهم و همراه با هم برای توسعه استان تلاش کنیم و با نگاهی جامع و درست پیشرفت و آبادانی استان را به برخی مسائل ترجیح داد.

۳۲۱۹/۶۰۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =