۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83494292
۰ نفر

برچسب‌ها

میکروب‌های زمین باید به مریخ ارسال شوند

تهران - ایرنا - محققان می‌گویند که برای تبدیل مریخ به سیاره‌ای مناسب برای حیات باید میکروب‌های زمین را به آنجا ارسال کرد.

به گزارش روزنامه دیلی میل، سازمان های فضایی اقدامات احتیاط آمیز زیادی در مورد آلوده نکردن اجرام آسمانی با میکروب‌های زمینی انجام داده‌اند اما برخی محققان معتقدند ارسال میکروب‌های زمین به مریخ می‌تواند مفید باشد زیرا با انجام این کار ممکن است محیط مریخ به محیطی برای سکونت انسان تبدیل شود.

محققان به تازگی گفته اند: میکروب‌های زمین باید به منظور کلنی سازی به مریخ فرستاده شود تا سیاره سرخ به مکان مناسبی برای زندگی انسان تبدیل شود. مطالعه اخیر پژوهشگران نشان داده است انتشار میکروب‌های زمین می‌تواند آغازگر روند تغییر ساختار سیاره سرخ و ایجاد محیطی باشد که انسان‌ها می‌توانند در آن زندگی کنند.

دانشمندان در این مطالعه فرآیندی ارائه داده‌اند که شامل غربالگری میکروب‌های نوید بخش و رها کردن مهمترین آنها در مریخ است. مقاله جدید محققان نشان داده است که آزاد کردن میکروب‌های انسان آغازگر روند تغییر ساختار سیاره سرخ و ایجاد محیطی است که بشر می‌تواند در آن سکونت داشته باشد.

«خوزه لوپز» میکروبیولوژیست و استاد دانشگاه «نوا ساوت‌ایسترن» در فلوریدا در آمریکا با همکارانش این مطالعه را انجام دادند. آنها از ناسا و دیگر آژانس‌های فضایی خواستند تا میکروب‌ها را به مریخ بفرستند تا بتوانند از این طریق محیط و آب و هوای غیرقابل پیش‌بینی این سیاره را تغییر دهند و یک محیط قابل سکونت در مریخ ایجاد کنند.

استدلال عمده محققان این است که پیشگیری از آلودگی تقریباً غیرممکن است اما با انجام برخی کارها مانند ارسال میکروب انسانی به آنجا می‌توان این کار را انجام داد.

به گفته محققان، میکروارگانیسم‌ها همان چیزی هستند که سیاره ما را قابل سکونت کردند. همانطور که می‌دانیم بدون میکروارگانیسم‌های مفید، زندگی نمی‌تواند وجود داشته باشد. بیش از چهار میلیارد سال پیش زمین مکانی برای سکونت نبود اما زندگی میکروبی بوجود آمد و با گذشت زمان تکامل یافت.

یافته‌های این مطالعه در مجله FEMS Microbiology Ecology منتشر شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =