تلاطم دریا اسکله های گردشگری قشم را تعطیل کرد

قشم - ایرنا - به دنبال افزایش شتاب باد و بالارفتن ارتفاع امواج و تلاطم دریا، بندرهای گردشگری قشم تعطیل شد.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم عصر شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام به طور کامل جلوگیری به عمل آمد.

علی اشتری افزود: هم اینک سرعت باد در جنوب و غرب جزیره قشم به ۲۰ نات و ارتفاع موج به سه پا رسیده و وسعت دید بین سه تا ۶ کیلومتر است.

وی ادامه داد: مناطق جنوب و غرب قشم شامل باسعیدو، دوستکو،لافت و هنگام تحت تأثیر بادهای تند شرقی تا جنوب غربی مواج هستند.

رئیس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: با توجه به پایش دریا، تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس و هرمز و همچنین تردد لندینگ کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت های دریایی از جمله مهمترین اولویت های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران در خواست می شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتردر میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

۷۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =