۱۸۶ پروژه محرومیت‌زدایی در استان ایلام به بهره‌برداری رسیده است

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: ۱۸۶ پروژه محرومیت‌زدایی در استان ایلام توسط این قرارگاه به انجام رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه،   «سعید محمد» در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۱۰۰۵ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی سپاه با حضور سرلشکر سلامی در استان ایلام بیان کرد: توسعه آب و خاک یکی از بحث‌های مهم برای رونق تولید در استان ایلام محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: الحمدلله در پروژه طرح گرمسیری در مهران ۱۴هزار هکتار آماده کردیم و با تأمین مالی إن‌شاءالله بتوانیم آن را زیر کشت ببریم و مردم از این طرح که مقام معظم رهبری از اعتبارات صندوق توسعه ملی به این طرح اختصاص داده بودند بهره‌مند شوند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)  عنوان کرد: سد کنگیر در استان ایلام نیز یکی دیگر از پروژه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در استان می‌باشد.

محمد افزود: در سیل اخیر با توجه به اینکه ارتباط استان ایلام و لرستان در رودخانه سیمره قطع شد، دو پل توسط سپاه ساخته شد و به استان اهدا شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های محرومیت‌زدایی در استان ایلام گفت: ۱۸۶ پروژه محرومیت‌زدایی در استان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) صورت گرفته است که مهمترین آنها ۵۶ باب مسجد، دو طرح آبرسانی، چهار اماکن ورزشی، ۱۱ حسینیه، ۱۱ پل روستایی، ۹ کیلومتر راه روستایی، ۵۸ سرویس بهداشتی و شش مدرسه می‌باشد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)  ادامه داد: در مباحث اشتغالزایی و بسته‌های معیشتی نیز مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان ایلام هزینه شده است.

محمد تصریح کرد: هزار بسته تحصیلی و ۱۰۰ جهیزیه در استان توزیع می‌شود و همچنین سه کارگاه خیاطی برای زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست با تمام امکانات و تجهیزات ایجاد خواهیم کرد.

وی یادآور شد: ۲۳ هزار هکتار اراضی مستعد در منطقه فکه وجود دارد که با وزارت جهادکشاورزی هماهنگ کردیم و سعی بر این داریم که همه این اراضی را زیر کشت ببریم، ۱۰ هزار هکتار را توافق اولیه کردیم و تحویل ما شده که ۶ هزار هکتار از این زمین‌ها تسطح شده و شبکه آبیاری تنظیم گردیده و امروز با فرمان فرمانده کل سپاه آغاز می‌شود و این ۶ هزار هکتار از اراضی امسال زیر کشت خواهد رفت و به تعاونی‌ها واگذار می‌شود.
وی در پایان گفت: تاکنون ۵۰ هزار هکتار از اراضی را سبز کرده‌ایم و حدود ۱۰۸ شرکت تعاونی با عضویت ۱۸ هزار نفر تشکیل شده و بعد از اینکه اراضی به ثمر رسیدند به تعاونی‌ها واگذار می‌شوند و این یک کار مردم‌نهاد است.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =