۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 1112
کد خبر: 83494123
۰ نفر

برچسب‌ها

«خاتون» به اردستان می‌رود

تهران- ایرنا- نمایش «خاتون» به کارگردانی و نویسندگی حسین عالم بخش پس از اجرای خود در تهران برای اجرای نمایش به شهرستان اردستان خواهد رفت.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی نمایش خاتون، چهارمین سال اجرای این نمایش از ۲۸ شهریور ماه به نویسندگی و کارگردانی حسین عالم بخش اجرایش را در پردیس تئاتر تهران آغاز کرده تا ۱۹ مهرماه ادامه خواهد داشت.

عالم بخش درباره اجرای این نمایش در شهرستان اردستان عنوان کرد: چندین سال است که برای اجرای خاتون در شهرهای مختلف و حتی خارج از ایران پیشنهاداتی داشتیم ولی به دلائلی این اتفاق نیافتاد تا اینکه امسال براساس ارتباطاتمان با شهرستان اردستان، قرار شد اجرایی در این شهر داشته باشیم.

وی افزود: نخستین هدفمان از اجرا در دیگر شهرها ارائه هنرهای فاخر برای مردم شهرستان های دور از کلان شهر تهران و دوم ارتقای اندیشه دینی در قالب هنر است. شهر اردستان هم پتانسیل مذهبی و هنری خوبی دارد و تصمیم داریم ۱۰ اجرا برای مردم این شهر داشته اشیم.

حمیدرضا تاملی، فرماندار شهرستان اردستان نیز عنوان کرد:شهرهایی چون اردستان به اندازه سهمی که در پرورش نیروی انسانی توانمند در بخش های مختلف علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دارند، محصول یا فرآورده نیروی انسانی خود را نمی بینند یعنی دوران بالندگی عناصر انسانی آنها عمدتا سهم شهرهای بزرگ می شود.

وی در ادامه گفت: این شهر در حاشیه کویر جزو شهرستان های محروم کشور محسوب می شود و این حق را دارد که به اندازه دیگر شهرها از شاخصه های فرهنگی و نرم افزاری توسعه بهره بگیرد. از یک سال گذشته تلاش کردیم برنامه هایی در قالب های مختلف فرهنگی و هنری در سطح کلان اجرا کنیم به همین دلیل هم از گروه نمایش خاتون دعوت به اجرای نمایش کردیم. اردستان به دارالعرفان و مدینه السادات زوار مشهور است و به حق در تمام ایام محرم و صفر برنامه های مذهبی آن متوقف نمی شود.

وی درباره مشکلات خاص اجرا در شهرهای کوچک گفت: امکانات سخت افزاری هنوز مهیا نیست، اردستان هنوز یک سالن تئاتر ندارد تدارک ما برای اجرا در یک باشگاه فرهنگی ورزشی است برای تأمین هزینه ها هم از مردم انتظار نداریم چرا که وظیفه خود می دانیم برای دهه آخر ماه صفر این اتفاق را رقم بزنیم. امیدواریم اجرای این نمایش بابی برای تکمیل ساخت مجموعه فرهنگی هنری شهر اردستان شود.

نمایش خاتون با بهره‌گیری از تاریخ اسلام و اسناد مستدل، اوضاع شهر شام را پس از بازگشت اسرای کربلا روایت می‌کند، به بررسی وضعیت اجتماعی و سیاسی آن زمان می‌پردازد، از غفلت مردم و ناآشنایی آنها با اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) می‌گوید و چگونگی افشای دسیسه‌های حکومت بنی‌امیه توسط استقامت بانوی صبر و دردانه سیدالشهدا(ع) را به تصویر می‌کشد.

عطیه غبیشاوی، فرهاد بشارتی، کیمیا ملائی، بهار ارجمند، امیدزندگانی، علی برجی و منوچهر علیپور از بازیگران این نمایش هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =