افزودن ۷۰۰ عنوان شایستگی شغلی به سومین آزمون بخش خصوصی و دانش‌بنیان‌ها

تهران- ایرنا- دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدام بخش خصوصی با اشاره به اینکه این دور از برگزاری آزمون نسبت به دو دوره قبل تفاوت‌هایی دارد گفت: در این دوره ۷۰۰ عنوان شایستگی شغلی و ۱۰ شغل جدید به لیست آزمون اضافه شده است.

محمد حسین قمری روز شنبه در آیین رونمایی از سامانه تامین نیروی انسانی ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور از طریق آزمون بخش خصوصی در کارخانه نوآوری آزادی افزود: در سال رونق تولید به منظور فراهم سازی زمینه‌های تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این مجموعه اقدام به پایه‌گذاری روش‌های نوین شناسایی، دسته‌بندی، مهارت‌سنجی و معرفی نیروی انسانی برای شرکت‌ها و موسسات بخش خصوصی کرده است.

وی اظهار داشت: اکنون با نام نویسی و ثبت متقاضی شرکت‌ها مبنی بر نیازهای شغلی خود در شبکه ملی نوآوری سعی شده که تامین نیروی انسانی شرکت های بخش خصوصی، دانش بنیان و فناور سراسر کشور با برگزاری آزمون بخش خصوصی صورت گیرد، اکنون سومین دوره برگزاری این آزمون در حال انجام است و متقاضیان برای شرکت در آن می‌توانند تا ۱۴ مهر ماه برای ثبت نام به سامانه جت مراجعه کنند.

وی ادامه داد: در آزمون امسال حدود ۱۰ هزار فرصت شغلی از سوی ۱۷۵۰ شرکت معتبر دانش‌بنیان، تجاری، صنعتی و فناور کشور عرضه شده که از این تعداد شرکت متقاضی، ۳۰ درصد شرکت فناور است.

قمری افزود: در دوره نخست برگزاری آزمون ۸۵۰۰ نفر معرفی موفق و در دوره دوم برگزاری آزمون استخدام بخش خصوصی ۹۵۰۰ معرفی موفق صورت گرفته است، در این دوره علاوه بر افزایش تعداد عنوان های شایستگی شغلی و افزایش ۱۰ شغل جدید، برگزاری مصاحبه حضوری توسط افراد شرکت کننده و در محل شرکت های خصوصی از تفاوت این آزمون نسبت به دوره‌های گذشته است.

وی گفت: نیروی انسانی مطلوب مهمترین سرمایه مجموعه‌های تولیدی کشور و نحوه تامین آن یک چالش مهم است که با بهره برداری از سامانه مشترک تامین نیروی انسانی امکان بهره‌مندی این دو مجموعه از ظرفیت های یکدیگر تسهیل و هم افزایی خوبی میان آنها ایجاد می شود.

قمری اظهار داشت: شرکت های خصوصی می توانند با ورود به سامانه تامین نیروی انسانی ویژه شرکت های دانش بنیان و فناور در شبکه ملی نوآوری ایران اطلاعات خود را ثبت کرده و نیاز شرکت را جهت تامین نیروی انسانی اعلام کنند.

 دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدام بخش خصوصی گفت: اکنون ۲۳ عنوان شغلی در سومین آزمون استخدام بخش خصوصی، دانش بنیان و فناور معرفی شده است.

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha