معاون هنری وزارت فرهنگ در افتتاح نمایشگاه‌های تجسمی حضور یافت

تهران- ایرنا- معاون امور هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نمایشگاه «شکسته نویسان معاصر ایران» در مجموعه آسمان و نمایشگاه نقاشی های مهدی حسینی در گالری هور به جمع آغازکنندگان این رویدادهای هنری پیوست.

سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر جمعه پنجم مهرماه در نخستین روز نمایشگاه نقاشی های مهدی حسینی در گالری هور از آثار نقاشی و طراحی این هنرمند دیدن کرد.

نمایشگاه شکسته نویسان معاصر ایران در مجموعه آسمان و نمایشگاه نقاشی های مهدی حسینی در گالری هور عصر جمعه پنجم مهرماه افتتاح شد.

نمایشگاه شکسته نویسان معاصر ایران با حضور غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی خوانساری، محمد سلحشور، محمد حیدری، علی شیرازی، علی اشرف صندوق آبادی، رسول مرادی، سید مجتبی حسینی، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی و جمعی از هنرمندان و علاقه مندان عصر جمعه پنجم مهرماه در مجموعه آسمان افتتاح شد.

همزمان با افتتاح نمایشگاه، نشست تخصصی با سخنرانی اساتیدی چون غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی و محمد حیدری برگزار شد.

در این نمایشگاه ۱۵۰ اثر از استادان شکسته نویسی و شاگردان استادان خوشنویسی به نمایش گذاشته شده است. 

مجموعه فرهنگی‌ و هنری آسمان به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)، نبش خیابان فیروزکوه، شماره ۴۷و ۴۹ تا ۱۲ مهرماه میزبان هنردوستان خواهد بود.

نقاشی مهدی حسینی در نگارخانه هور

نمایشگاه انفرادی نقاشی های مهدی حسینی که در نگارخانه هور کار خود را آغاز کرده است تا دوشنبه ۲۲ مهر ادامه دارد. در توضیح این نمایشگاه آمده است: آثار اخیر حسینی در برگیرنده فضاهای متفاوتی است که خاطره دوره های مختلف هنری اش را زنده می کند.

انتزاع هندسی، همیشه بخشی اساسی از عناصر شکل دهنده آثار حسینی هستند و ریشه در مطالعه دقیق آثار نکارگری مکتب هـرات ایران (قرن ۹ هـجری) دارد. آثـار این دوره، نوعـی تجربه شخصی از ادارک درونـی برای مخاطب فراهـم می آورد که با امر والا (Sublime) پیوند می خورد. این تجربه نه تنها در برخورد با آثار انتزاعی متبادر می شود، بلکه برای آثار فیگوراتیو هم قابل تعمیم است. فضای های پاپ دهۀ پنجاه خورشیدی که اغلب با نشان دادن تنهایی انسان های معاصر شکل گـرفته بود، در این دوره جای خود را به نمایـش غیر مستقیم ردپایی از حضور انسان می دهد که بی ارتباط با فضاهای مینیمال دوره های اخیر نیستند.

این نمایشگاه در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =