۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83493817
۰ نفر

برچسب‌ها

کلمبیا: تشدید فشارها علیه دولت ونزوئلا ادامه دارد

تهران-ایرنا- رئیس جمهوری کلمبیا روز گذشته تاکید کرد: به دنبال تداوم فشارها علیه نیکلاس مادورو تا زمان خروج وی از قدرت در ونزوئلا هستیم.

به گزارش تارنمای روزنامه میامی هرالد، ایوان دوکه که برای شرکت در نشست های مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک رفته بود، روز گذشته در اظهارنظری جدید بار دیگر اتهاماتی را علیه نیکلاس مادورو مطرح و مدعی شد دولت وی تهدیدی جهانی محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعهد قوی از سوی ائتلاف جهانی مخالف مادورو برای پایان دادن به دولت وی وجود دارد و این ائتلاف وعده اتخاذ تدابیر سخت تر علیه دولت کاراکاس را داده اند. همه ما بر تداوم محاصره دیپلماتیک و تحریم ها تا زمان رسیدن به سه هدف مان(پایان دادن به دولت مادورو، ایجاد دولت انتقالی و برگزاری انتخابات آزاد) پافشاری می گنیم.

کلمبیا همسایه ونزوئلا تاکنون بیشترین تاثیر را از بحران سیاسی و اقتصادی در ونزوئلا احساس کرده به طوریکه بیش از ۱.۴ میلیون ونزوئلایی تاکنون به کلمبیا گریخته اند.

رئیس جمهوری کلمبیا در ادامه اظهارنظر جدیدش در مورد ونزوئلا مدعی شد که مادرو تهدیدی علیه امنیت منطقه به حساب می اید. وی بار دیگر دولت کاراکاس را به حمایت از شبه نظامیان مخالف کلمبیا متهم کرد.

پیشتر همزمان با تداوم تنش‌های دوجانبه میان کاراکاس - بوگوتا، رئیس جمهوری کلمبیا نسبت به هرگونه اقدام ونزوئلا علیه این کشور هشدار داد. همزمان با تشدید تنش ها میان ونزوئلا و کلمبیا، حدود دو هفته پیش رزمایش نیروهای مسلح ونزوئلا با دستور رئیس جمهوری این کشور در مرز با کلمبیا آغاز شد.

هدف این رزمایش که قرار است تا ششم مهر ماه ادامه یابد، تقویت امنیت مرزهای این کشور اعلام شده است. نیکلاس مادورو اخیرا در مورد تهدیدها از سوی کلمبیا علیه کاراکاس هشدار داده بود و اعلام کرد دولت تدابیر امنیتی جدید خود را در مناطق مرزی با کلمبیا اتخاذ خواهد کرد.

رییس جمهوری ونزوئلا بارها سیاست خصمانه کلمبیا علیه کاراکاس را محکوم کرده و گفته است که دولت بوگوتا از اقدامات آمریکا علیه کشورهای چپ گرای آمریکای لاتین حمایت می کند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =