۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۴
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83493789
۰ نفر

برچسب‌ها

پنجمین سوگواره عطر سیب در سمنان آغاز شد

سمنان- ایرنا- دبیر پنجمین سوگواره ملی «عطر سیب» گفت: این سوگواره عاشورایی امسال به مدت پنج شب با حضور گروه بین‌المللی تعزیه و شاعران برجسته کشوری در سمنان آغاز شد.

نیره کاشی روز دوشنبه در  گفت ‌و گو با ایرنا بیان کرد: سوگواره ملی عاشورایی «عطر سیب» از هفتم مهر آغاز شد و تا یازدهم مهر ۹۸ در تالار تئاتر شهر مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: بازگویی وقایع عاشورا و حوادث کربلا در قالب برنامه‌های هنری مختلف در این سوگواره هدفگذاری شده است.

وی محوریت برنامه‌ها را مصائب امام حسین(ع) و یارانشان در حادثه کربلا عنوان کرد و ادامه داد: اجرای تعزیه، نقالی و شعرخوانی شاعران آیینی برخی از برنامه‌های این سوگواره است.

به گفته دبیر پنجمین  سوگواره «عطر سیب» اجرای گروه موسیقی مذهبی و آییینی از دیگر برنامه‌های این سوگواره است.

حضور تعزیه‌خوان‌های بین‌المللی و شاعران ملی در سوگواره

کاشی با اشاره به حضور گروه تعزیه‌خوانی بین‌المللی غدیر در این سوگواره، بیان کرد: این گروه متشکل از تعزیه‌خوان‌های استان‌های قم، اصفهان و تهران است که در پنجمین سوگواره ملی عطر سیبب به اجرا تعزیه می‌پردازند.

وی از حضور شاعران برجسته کشوری در این سوگواره خبر داد و گفت: علاوه بر شاعران استان سمنان، شاعران برجسته استان‌های قم، تهران و مرکزی نیز در این سوگواره به اجرای برنامه می‌پردازند، امیر حسین آکار، حامد تجری، علی مردی‌پور، محمد صمیمی و مهدی رحیمی از جمله این شاعران هستند که در این سوگواره حضور دارند.

وی، از اجرای برنامه پرده‌خوانی در سوگواره «عطر سیب» سمنان خبر داد و گفت: در این برنامه یکی از پرده‌خوانان مطرح کشور با نام «مرشد محمداحدی» از استان تهران به اجرای برنامه می‌پردازد.

پنجمین سوگواره «عطر سیب» به همت موسسه فرهنگی هنری شمسه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه هنری استان سمنان از هفتم مهر به مدت پنج شب بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن تئاتر شهر فرهنگسرای کومش سمنان به صورت رایگان برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است.

۷۳۵۹/۶۱۰۳

برچسب‌ها

اخبار مرتبط