آیا تیم قشقایی شیراز دوباره شگفتی ساز جام حذفی فوتبال می‌شود؟

شیراز-ایرنا - دهم مهرماه سال ۹۵ تیم قشقایی شیراز که در دسته دوم فوتبال شرکت داشت با شکست تیم پرسپولیس تهران در جام حذفی، تاریخ‌ساز شد  و نامش بر سر زبان ها افتاد، آیا این تیم دوباره شگفتی ساز این جام خواهد شد؟

بر اساس آمارهای موجود جام حذفی فوتبال در تمام دنیا به جام شگفتیها لقب گرفته که در آن تیم های گمنام و دسته های پایین تر به جام قهرمانی دست یافته اند  و در کشورمان نیز این اتفاق افتاده و تیم های برق و فجر شهید سپاسی قهرمان جام حذفی شدند و به جام باشگاه های آسیا هم راه یافتند.

از آنجا که یکی از سهمیه های ایران در لیگ قهرمانان آسیا به قهرمان جام حذفی تعلق دارد از این رو تیم های بزرگ حتی تیم های درجه دوم و سوم هم روی این جام با جدیت فکر می‌کنند و سال ۹۷ هم تیم داماش گیلان که در دسته دوم حضور دارد تا فینال این بازی ها پیش رفت .    

اما تیم قشقایی دراین جام که هم اینک مرحله یک شانزدهم نهایی آن  دنبال می شود می تواند جای پای تیم هایی همچون برق و فجر بگذارد و یکبار دیگر نام خود را طنین انداز کند.

از دسته سوم تا مطرح شدن در فوتبال کشور

تیم بی نام و نشان قشقایی در سال ۹۴ از دسته سوم فوتبال کار خود را آغاز و به سرعت به دسته دوم صعود کرد.

اعضای این تیم یک سال بعد (۹۵ ) با اصغر اکبری به عنوان سرمربی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد و هم اینک از برکات مستطیل سبز، خانه نشین شده، آن زمان  در دسته دوم حضور داشتند و همین جام بود که این تیم را در ایران و حتی از خارج از کشور پر آوازه کرد و نقل محافل شد.

البته اصغر اکبری نیز در سال ۸۵ با تیم مقاومت مرصاد تیم استقلال تهران را در جام  حذفی حذف کرد اما هم اینک دیگر نامی از این تیم سازنده باقی نمانده و امتیاز آن به خارج از استان واگذار کردند.

اگرچه تیم قشقایی شیراز هم اینک با وجود به کارگرفتن بازیکنان خوب در جدول رده بندی لیگ دسته یکم جایگاه مناسبی ندارد اما این جایگاه واقعی آنها نیست و قطعا در ادامه لیگ می تواند مدعی شود و دوباره به روزهای خوب خود باز گردد ، این تیم هم به مانند فجر سپاسی با مشکلات مالی مواجه است.

رضاعنایتی که دیگر سرمربی تیم قشقایی نیست و به دنبال نتایج ضعیف از این تیم جدا شد تیم خوبی را بسته است که اوج آن در ابتدای لیگ با شکست تیم مدعی مس کرمان آن هم با سه گل  شکل گرفت،

بنابراین این ظرفیت در نزد بازیکنان این تیم که محمد غلامی با تجربه را در اختیار آنهاست، وجود دارد که هم در جام حذفی و هم در لیگ دسته یک خود را نشان دهند.

همچنین تیم قشقایی با آرام عباسی ، محسن خاکسار ،سهیل فداکار ، و پژمان خوبیاری در کنار سایر بازیکنان و با استفاده مهدی فروردین به عنوان سرمربی که در بحران ها همیشه کنار این تیم بوده است امید زیادی برای اوج گیری دارد مشروط به اینکه از حاشیه ها دور شود.

حریف تیم قشقایی در جام حذفی صنعت نفت آبادان که با نماینده شیراز به هیچ عنوان قبال قیاس نیست، این تیم آبادانی با مربی و بازیکنان خارجی و چندین بازیکن مطرح ایران هم اینک در لیگ برتر دوره نوزدهم در جایگاه ششم جدول جای دارد اما این دلیل نمی شود که شاگردان فروردین دربرابر آنها دست و پا بسته باشند.

نفتی ها که همیشه با فوتبال تک ضرب و تکنیکی  به برزیل ایران شهرت دارند، حتما در این جام هم بدنبال کسب سهمیه هستند، چرا که این جام کوتاه ترین راه برای  رسیدن به دروازه های لیگ قهرمانان آسیاست که با چهار یا پنج بازی می توان به این مهم دست یافت.

دوندگی زیاد بازیکنان تیم قشقایی در این دیدار عرصه را بر حریف تکنیکی خود تنگ خواهد کرد و پس از فروکش کردن دامنه حملات آنها می توان به بازی تسلط یافت و حتی با دادن پاس های بلند به پشت مدافعان کم سرعت حریف از شم گلزنی غلامی استفاده کرده و دومین حریف لیگ برتری خود را در تاریخ حضور در جام حذفی از سر راه بردارد و به مرحله بعد صعود نماید.

صندلی های ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس کی پر خواهد شد؟

هم اینک که ورزشگاه ۵۰ هزار نفری شیراز میزبان فینال مسابقات جام حذفی است باید از این فرصت تیم های فجر و قشقایی استفاده کرده و به حضور در فینال فکر کنند تا این زمان صندلی های ورزشگاه بیشتر پر شود و نام شیراز نیز دوباره در فوتبال کشور شنیده شود. 

از آن جا که فینال جام حذفی خرداد ماه سال ۹۹ است و تا آن زمان تکلیف تیم های دسته یکی هم برای صعود به لیگ برتر مشخص شده است، چه بهتر که یکی از تیم های شیرازی جواز حضور در لیگ برتر را بدست آورده تا حلاوت میزبانی برای استان فارسی ها شیرین تر شود.

تیم قشقایی شیراز در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی هفتم مهرماه در ساعت ۱۵ در ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان تیم صنعت نفت آبادان است و همچنین تیم فجر هم هشتم مهرماه در همین ورزشگاه میزبان تیم فولاد خوزستان است و تقابل شیرازی ها با خوزستانی ها همیشه فوتبال جذابی از آب در امده است.

تیم پرسپولیس سال ۹۷ قهرمان جام حذفی ایران شد.

۹۶۰۰ /۱۸۷۶ 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها