۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۱
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83493580
۰ نفر

برچسب‌ها

شورای نظارت بر آموزشگاه‌های هنری بوشهر تشکیل شد

بوشهر- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: با هدف پویایی فعالیت آموزشگاه‌های هنری شورای نظارت بر این مراکز در این استان تشکیل شد.

محمد حسین زندویان روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: وظیفه این شورا طراحی ساز و کار و ابزار نظارتی است تا آموزشگاه‌ها تنها براساس اساسنامه و مجوزهای دریافتی، فعالیت کنند.

وی بیان کرد: هم اکنون در برخی موارد آموزشگاهی مجوز تجسمی گرفته ولی در زمینه موسیقی نیز آموزش می‌دهد و یا اینکه خارج از ظرفیت اقدام به پذیرش هنرجو می‌کند که شورای نظارت می‌تواند در کاهش چنین تخلف‌هایی نقش موثر ایفا کند.

زندویان ادامه داد: آموزشگاه‌ها در صورتی که مرتکب تخلف شوند در چهار مرحله به ترتیب مشمول تذکر شفاهی، کتبی، توبیخ و در نهایت لغو امتیاز می‌شود.

زندویان یادآور شد: اکنون از ۸۱ آموزشگاه تجسمی استان بوشهر ۵۵ مرکز فعال و از ۹آموزشگاه هنرهای نمایشی نیز تنها یک مرکز غیرفعال است.

وی بیان کرد: از ۱۸ آموزشگاه موسیقی نیز ۱۷ مرکز و از پنج آموزشگاه خوشنویسی استان نیز تنها یک مرکز فعال است.

زندویان یادآور شد: در ۶ ماه نخست امسال مجوز چهار آموزشگاه تجسمی و موافقت اولیه با صدور مجوز راه‌اندازی یک آموزشگاه موسیقی در استان صورت گرفته است.

وی بیان کرد: براساس قانون در صدور مجوز آموزشگاه‌های موسیقی تنها موافقت اولیه در استان انجام و مابقی فرایند صدور مجوز در سطح وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود.

۷۲۱۲/۶۰۴۳

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =