۵ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۸
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83492795
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش باز به جان میدان حسن‌آباد پایتخت افتاد
عکس نمایی از تلاش آتش‌نشانان برای اطفای حریق این میدان در تیرماه امسال را نشان می‌دهد.

تهران_ ایرنا_ پس از حدود ۲ ماه بار دیگر میدان تاریخی و ثبت ملی حسن‌آباد پایتخت دچار آتش سوزی شد.

به گزارش ایرنا این آتش سوزی داخل مغازه ای طی بامداد روز جمعه رخ داده و آتش نشانی اعلام کرده به محض مشاهده دود، مغازه را باز و آن را اطفا کرده است.

آتش سوزی اواخر تیرماه امسال نیز داخل مغازه ابزار و یراق رخ داد که خسارت زیادی به بناهای تاریخی این میدان وارد کرد و ۲ گنبد آن نیز تخریب شد.

سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این باره توضیح داد:ا آتش سوزی ساعت ۵:۴۰ صبح امروز در ضلع شمال شرقی میدان حسن آباد روی داد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محل آتش سوزی مغازه‌ای به وسعت حدود ۱۵ متر دارای ۲ و نیم طبقه بود که در قسمت بالایی آن نیز انباری به وسعت حدود ۵۰ متر مملو از کالا وجود داشت.

وی ادامه داد: آتش در قسمت همکف کاملا شعله‌ور و به بخش هایی از نیم طبقه بالایی نیز سرایت کرده بود.

ملکی با بیان اینکه دود زیادی از داخل مغازه به بیرون متصاعد می‌شد گفت: آتش نشانان در مغازه را باز کردند ،مشغول عملیات شدند و  پس از دقایقی موفق شدند آتش را خاموش کنند.

به گفته وی اطفای این آتش بدون مصدومیت به پایان رسید.

وی  بیان کرد: کارشناسان آتش نشانی در حال  بررسی علت وقوع این آتش  سوزی  هستند.

به گزارش ایرنا مجموعه حسن‌آباد که قدمت آن به دوره قاجار می‌رسد در تقاطع خیابان های امام خمینی (ره) و حافظ قرار دارد که سال ۷۷ به ثبت ملی رسیده است.

درباره قدمت تاریخی میدان حسن آباد گفته شده که بناهای این مجموعه تنها بناهایی به شمار می روند به سبک رنسانس ایتالیا (نوزایی) در ایران ساخته شده‌اند.

تهرام/۷۲۴۳/ ۱۰۰۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha