محمود عباس: جامعه جهانی باید مسوولیت خود را در برابر تجاوزات اسرائیل بپذیرد

تهران-ایرنا- "محمود عباس" رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز پنجشنبه در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک گفت: زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی مسئولیت خود را در قبال تجاوزات اسرائیل بپذیرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی "الجزیزه" قطر، عباس تصریح کرد: اسرائیل بخشی از دارایی ملت فلسطین را مصادره کرده و این امر بر درد و رنج ملت فلسطین افزوده است.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین افزود: به پایداری و مقاومت صلح امیز مردمی در برابر اسرائیل ادامه می دهیم.

عباس به تصمیم دونالد ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی افزود: ایالات متحده به تجاوزات اسرائیل علیه فلسطین یاری می رساند و واشنگتن مسؤولیت های بین المللی و اخلاقی اش را زیر پا گذاشته است.

وی باردیگر تصریح کرد:  ما وعده نتانیاهو برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به اسرائیل را محکوم و رد می کنیم و در صورتی که چنین اتفاقی روی دهد، تمامی توافقات با تل آویو لغو خواهد شد.

عباس ادامه داد: اسرائیل به هیچ معاهده ای پایبند نیست و جامعه جهانی باید از آن بخواهد که به قوانین بین المللی احترام بگذارد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص طرح سازش موسوم به "معامله قرن" گفت: تمامی مسائل مربوط به معامله قرن که توسط آمریکا اعلام شده است، قابل قبول نیست.

وی گفت: تنها راه حل مسأله فلسطین، تشکیل دو کشور مستقل براساس قوانین بین المللی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =