استاندار: اقدامات بخشی بدون هماهنگی با ستاد اربعین اصفهان خودداری شود

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان محور هماهنگی، تصمیم‌گیری و اقدامات مراسم اربعین را ستاد اربعین استان دانست و تاکید کرد: از انجام هرگونه اقدامات بخشی بدون هماهنگی با این ستاد خودداری شود.

عباس رضایی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان در استانداری افزود: ستاد اربعین استان باید تسهیلات لازم ویژه زائران اربعینی که از اصفهان و یا از طریق این منطقه به کربلا مشَرف می‌شوند تامین و پیش‌بینی کند و تسهیلات موردنیاز زوار پاکستانی و افغانستانی که از مسیر اصفهان می‌روند را باید با تهران مطرح کنیم.
وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام در سامانه "سماح" به دلیل مدیریت جمعیت زائران الزامی است اظهارداشت: بانک ملی ایران ارز و دینار مورد نیاز زائران اربعین را تامین کند.
استاندار اصفهان ادامه داد: موکب‌های استانی، امکانات موردنیاز زائرانی که از طریق این استان به مرزهای عراق عزیمت می‌کنند را از نایین تا بعد از فریدن تامین کنند.
وی بر آمادگی کامل تیم‌های امداد و نجات و هلال احمر در جاده‌های استان تاکید و تصریح کرد: مباحث بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های واگیردار و لزوم آموزش آن به افراد توسط معاونت بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان جدی گرفته شود.
رضایی تبیین مردمی بودن مراسم اربعین در جامعه را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: کمیته فرهنگی ستاد اربعین از ظرفیت افراد و زائران مسلط به زبان انگلیسی و عربی بهره‌گیری کند.
وی ضرورت کنترل فضای فرهنگی و جلوگیری از مسائل انحرافی توسط کمیته فرهنگی ستاد اربعین و شفاف‌سازی فعالیت موکب‌ها توسط ستاد عتبات عالیات استان را مهم ارزیابی کرد.
استاندار اصفهان ضمن تاکید بر اطلاع‌رسانی‌های لازم درخصوص مراسم اربعین توسط رسانه‌ها و صدا و سیمای مرکز اصفهان اضافه کرد: شایسته است که در این زمینه رادیو اربعین در صدای مرکز اصفهان راه‌اندازی شود.
نمایندگان کمیته‌های مختلف ستاد اربعین در این جلسه به ارائه گزارش فعالیت‌های خود در این جلسه پرداختند.
این افراد، موارد موجود بر سر راه مراسم اربعین و موکب‌داری در مراسم بزرگ اربعین را مشکلات حمل‌ونقل، سوخت، تعمیرگاه‌، تامین بودجه فرهنگی موردنیاز، در اختیار نبودن برنامه موکب‌داران برای برنامه‌ریزی برنامه‌های آموزش پزشکی و بهداشتی و هماهنگی با صداوسیمای مرکز اصفهان به منظور پخش برنامه‌های مدنظر کمیته‌های ستاد اربعین و اطلاع‌رسانی آن‌ها اعلام کردند.
اربعین حسینی همزمان با بیستم صفر، چهلمین روز شهادت حضرت امام حسین(ع) به همراه فرزندان و یاران ایشان در روز عاشوراست که به همین مناسبت سالانه همایش پیاده‌روی از نجف تا کربلا با حضور علاقه‌مندان و ارادتمندان اهل بیت(ع) برگزار می‌شود.
سال گذشته نزدیک به ۱۷۰ هزار نفر از استان اصفهان در همایش بزرگ پیاده‌روی اربعین حسینی(ع) شرکت کرده بودند.
۷۱۳۵/ ۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =