دانش‌پژوهان نمونه جامعه المصطفی در قم تجلیل شدند

قم – ایرنا – آیین آغاز سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸ جامعه المصطفی العالمیه روز پنجشنبه با سخنرانی آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید ترتیب یافت و طی آن تعدادی از دانش‌پژوهان نمونه و برتر این نهاد حوزوی تجلیل شدند.

معاون آموزشی جامعه المصطفی در این آیین، شعار سال جدید این نهاد حوزوی را تحول آموزشی در گام دوم انقلاب عنوان کرد و افزود: جامعه المصطفی نهادی مولود انقلاب اسلامی می‌باشد که در طول سالیان گذشته منشاء خدمت و نشر معارف اسلامی بوده است.

حجت‌الاسلام سید حمید جزایری بیان داشت: جامعه المصطفی در دوره جدید فعالیت‌های خود با توجه به‌ضرورت های در پیش رو، و همچنین اقتضائات خاص جامعه مخاطب و توجه به سه اصل محوری عدالت، معنویت و عقلانیت به بازخوانی برنامه‌های آموزشی خود پرداخت.

وی افزود: در این بازخوانی از ظرفیت صدها استاد و گروه علمی استفاده، هزاران ساعت کار علمی انجام، ده‌ها جلسه تخصصی در صفوف و ستاد مرکزی برگزار، و نظام آموزشی پویا، فعال و به‌روزی طراحی و تدوین شد.

جزایری خاطرنشان کرد: در این نظام جدید آموزشی که متناسب با جامعه هدف و شرایط موجود می‌باشد رشته‌ها و گرایش‌های المصطفی در سه قلمرو کلان دانشی اعم از علوم اسلامی، علوم انسانی و زبان و فرهنگ در یک افق زمانی مشخص از ۱۲۰ به ۴۰۰ مورد ارتقاء پیدا می‌کند.

جامعه المصطفی العالمیه نهادی حوزوی و بزرگ‌ترین مرکز آموزش بین‌المللی تشیع است که در بیش از ۶۰ کشور جهان نمایندگی مستقل دارد. این نهاد حوزوی، آموزش‌های خود را در ۱۲۹ رشته آموزشی و ۶ حوزه دانشی فقه و اصول، قرآن و حدیث، حکمت و مطالعات ادیان، تاریخ و سیره، علوم انسانی اسلامی و ادبیات زبان‌ها و فرهنگ شناسی ارائه می‌دهد. دوره‌های اصلی جامعه المصطفی به هفت زبان دنیا برگزار می‌شود.

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =