۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۷
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83492044
۰ نفر

برچسب‌ها

اربعین به یک پویش جهانی تبدیل شده است

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: حرکت مردمی اربعین حسینی(ع) امروز به یک پویش جهانی تبدیل شده و بسیاری از مرزهای کشورها از جمله شرق آسیا را نیز درنوردیده است.

هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی افزود: شناخت سیره و راه و روش ائمه اطهار (ع) در زندگی ما مسلمانان در اولویت برنامه‌ها قرار دارد تا جایی که ائمه ما سعی داشتند تا با شهادت خود زندگی درست همراه با عدالت و درست اندیشیدن را به ما بیاموزند.
استاندار قزوین تصریح کرد: طی سال‌های گذشته اربعین حسینی همه ساله متفاوت تر و باشکوه تر از سال گذشته به انجام رسیده و امیدواریم امسال نیز با برنامه ریزی‌های صورت گرفته حرکتی تاریخی و جهانی را به ثبت برسانیم.
وی با بیان اینکه حرکت اربعین می تواند بسیاری را به دین مبین اسلام و تشیع مشرف سازد، تاکید کرد: همان گونه که برای مشرف شدن به مکه مستلزم انجام کارهای پشتیبانی هستیم در این مراسم نیز تمامی کارها باید با برنامه و پیش بینی های لازم همراه باشد و تمامی دستگاه ها نیز مکلفند تا با توجه به مردمی بودن این مراسم، مسایل امنیتی و رفاهی را برای زائران مهیا کرده و تدارک ببینند.
استاندار قزوین خطاب به مدیران کل حاضر در این نشست مبنی بر اینکه دولت چیز خاصی را برای انجام این مراسم از دستگاه های اجرایی طلب نمی کند، افزود: تنها خواسته ما انجام وظیفه بر حسب دستورالعمل های ابلاغی بوده که با توجه به وضعیت کنونی کشور عراق، برخی کارها از جمله تامین امنیت را برای ما دشوار می کند که با برنامه ریزی های مناسب و همکاری آن کشور امیدواریم بتوانیم به شکل احسن برنامه های اجرایی را پیاده کنیم.
جمالی پور خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی در زمینه پیشبرد برنامه های اربعین در چارچوب وظایف ابلاغ شده عمل کنند و در هر بخشی که با مشکل روبرو شدند به استانداری مراجعه کنند.
استاندار قزوین گفت: انجام هر کار برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی و رسیدگی به زائران آن حضرت توفیق بزرگی برای همه محسوب می شود و امیدواریم بتوانیم در آزمون پیش رو سربند بیرون بیاییم.
۸۰۵۴*۳۰۱۳