معاون وزیر زنگ مهر را برای دانش‌آموزان بستری در بیمارستان نواخت

مشهد- ایرنا- زنگ مهر آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان بستری در بیمارستان روز پنجشنبه طی مراسمی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در بیمارستان فوق تخصصی اکبر مشهد نواخته شد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم گفت: راه اندازی کلاس درس برای دانش‌آموزان بستری در بیمارستانها نقش مهمی در حفظ روحیه کودکان دارد.
رضوان حکیم‌زاده فعالیت کلاس درس را در بیمارستان القاگر نشاط زندگی توصیف و بیان کرد: با این اقدام دانش‌آموزان بیمار احساس کنند زندگی به صورت عادی در جریان است.

وی افزود: فعالیت معلمان داوطلب تدریس در کلاس درس بیمارستانی نیز کاری خداپسندانه در سختترین شرایط کوکان در کنار آنها، اقدامی بسیار پسندیده است.
معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار امیدواری کرد با تداوم این اقدام ارزشمند امکان برخورداری از تحصیل برای همه کودکان فراهم باشد.  
رئیس بیمارستان تخصصی کودکان اکبر نیز گفت: برپایی کلاس درس در بیمارستان اقدامی خوب از سوی شهروندان نیک‌اندیش مشهدی است که معلمان داوطلب نیز نقش مهمی در اجرای آن دارند.
دکتر علی خاکشور افزود: بر این اساس می‌کوشیم در فضای بیمارستان شرایطی فراهم آید تا نه تنها رنج کودکان از بیماری کاهش یافته و احساس نشاط نمایند بلکه از دغدغه والدین آنها نیز کاشته شده تا آرامش یافته و فقط پیگیر امور درمان فرزندان بیمارشان باشند.

بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر دو سال و نیم پیش با گنجایش ۲۵۰ تخت بیمارستانی ویزه این طیق سنی بهره‌برداری شد. هم‌اینک ۲۰۰ تخت بیمارستاین برای کودکان در این مرکز درمانی فعال است.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در مراسم نواختن زنگ مهر آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان بستری در بیمارستان اکبر مشهد گفت: طرح تشکیل کلاس در بیمارستانها پنج سال پیش در این استان تدوین و ابتدا در بیمارستان دکتر شیخ مشهد به کمک شهروندان نیکوکار و با همکاری داوطلبان افتخاری سلامت(سفیران لبخند) اجرا شد.
ابوالحسن حقیقی افزود: این طرح هم‌اینک در بیمارستانهای دکتر شیخ، امام رضا(ع)، قائم(عج) و بیمارستان تخصصی کودکان اکبر در حال اجرا است.  تمام نهادهای مرتبط با اجرای این طرح نگاهی خوب و جامع دارند و تلاش می شود والدین کودکان بستری در بیمارستان دغدغه ای جز درمان کودکان خود نداشته باشند.
وی ادامه داد: برای گسترش این طرح تفاهمنامه‌ای بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت و درمان منعقد شده که شیوه‌نامه اجرای آن به همه استانها در سراسر ارسال ابلاغ خواهد شد.
معاون اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین گفت: ۷۰ معلم داوطلب در سطح این استان در اجرای طرح برپایی کلاس درس در بیمارستانها همکاری دارند.
کلاس درس کودکان بیمار در بیمارستان فوق تخصصی کودکان اکبر مشهد مهر ماه پارسال افتتاح شد. این کلاس درس برای کودکان بیمار که نیاز به بستری بیش از پنج روز دارند دایر است.
۷۵۰۵/۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها