پدافند غیرعامل سمنان برای مقابله با تهدید زیستی جدی است

سمنان- ایرنا- مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان گفت: هرگونه تهدید زیستی و امنیت غذایی از سوی پدافند غیرعامل استان به صورت جدی و مستمر بررسی و مقابله می‌شود.

ایرج کارخایی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امنیت غذایی یکی از محورهای اساسی برای توسعه اقتصادی و مقابله با هرگونه تهدید احتمالی است، پدافندغیرعامل برای مقابله با هرگونه تهدید در این بخش برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی در بخش کشاورزی و آب و اتخاذ رویکردهای علمی و کارشناسی برای مقابله با هرگونه تهدید از جمله این اقدام‌ها است.

مدیرکل پدافندغیرعامل استانداری سمنان ادامه داد: تامین آب آشامیدنی و توجه به کیفیت مستمر آب در استان مورد توجه است و به صورت ماهانه بازدیدهای میدانی از کانال و لوله‌های انتقال آب انجام می شود.

کارخایی اضافه کرد: حفاظت از محصولات کشاورزی از راهبردهای اساسی برای مقابله با هرگونه تهدید زیستی است، با مدیریت‌های مستمر می توان به امنیت غذایی مردم توجه ویژه‌ای داشت.

تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهدیدهای فنی، زیستی و سایبری تقسیم‌بندی می‌شود که متناسب با هر سه حوزه، مبانی و اصولی پیشگیرانه برای در امان بودن بخش های حیاتی کشور مانند دستگاه های اجرایی خدمات رسان در بخش های آب و برق، ایمن سازی ساخت و سازها و مراکز درمانی مانند بیمارستانها، تعریف شده که در طول سال های اخیر در دل قوانین و مقررات گنجانده شده و در زمان حاضر به رعایت آن از سوی نهادهای نظارتی و اجرایی وابسته است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط