۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۲
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83491826
۰ نفر

برچسب‌ها

ولیعهد عربستان مسوولیت قتل خاشقجی را به عهده گرفت

تهران- ایرنا- نزدیک به یک سال پس از قتل "جمال خاشقجی"، سرانجام ولیعهد عربستان سکوت خود را شکست و گفت که خاشقچی تحت نظارت وی کشته شد و همه مسوولیت این قتل را می پذیرد.

به گزارش رادیو سراسری آمریکا (پی بی اس) در روز چهارشنبه به وقت محلی، "محمد بن سلمان" که  تاکنون درباره قتل خاشقچی، منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول سکوت کرده بود، به "مارتین اسمیت"، خبرنگاری "پی بی اس"‌ گفت: خاشقچی تحت نظارت من کشته شد و من مسوولیت آن را می پذیرم.

سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) و برخی از دولت‌ های غربی اندکی پس از قتل خاشقچی اعلام کرده بودند که، محمد بن سلمان دستور قتل خاشقچی را صادر کرده بود.

محمد بن سلمان به اسمیت گفت: این قتل تحت نظارت من انجام گرفت و تمامی مسئولیت این کار را می‌ پذیرم زیرا تحت نظارت من انجام گرفت.

در فیلم مستند "پی بی اس" تحت عنوان "ولیعهد عربستان" که قرار است اول اکتبر (۹ مهرماه) قبل از اولین سالگرد قتل خاشقچی پخش شود،‌ این اظهارات محمد بن سلمان پخش می شود.

محمد بن سلمان در پاسخ به سوال اسمیت درباره چگونگی امکان وقوع این قتل بدون اطلاع وی گفت: "ما ۲۰ میلیون جمعیت و سه میلیون کارمند داریم.

ولیعهد عربستان در پاسخ به این سوال اسمیت که آیا قاتلان می‌ توانند از هواپیماهای شما استفاده کنند، گفت: "من مقامات و وزرایی دارم که کارها را پیگیری می‌کنند و مسئول کارها هستند. آنها مجوز انجام چنین کاری را دارند."

خاشقچی چند ماه پیش از کشته شدن به اسمیت گفته بود،‌نمی خواهم ناراضی باشم اما،‌در عین حال، نمی خواهم به کشورم برگردم و دوباره سکوت کنم.

خاشقچی اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری عربستان در استانبول به قتل رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =