مناطق محروم دراولویت برنامه‌های وزارت آموزش وپرورش باشد

قم – ایرنا – آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با بیان اینکه مناطق محروم باید در اولویت برنامه های آموزش و پرورش قرار گیرد گفت: بخشی زیادی از وجوهات شرعی درمناطقی که واقعا محروم می‌باشد صرف محرومیت زدایی هزینه می‌شود.

وی روز پنجشنبه دردیدار با محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش افزود:‌ دانش آموزان مهمترین سرمایه کشور است و این سرمایه امانتی دردست آموزش و پرورش است و باید این وزراتخانه ازامروز به گونه ای برنامه ریزی کند تا طرحها و برنامه های آموزش و پروش به لحاظ کمی و کیفی دانش آموزان را به عناصری مفید و ارزشمند برای آینده کشور تبدیل کند.

وی با بیان اینکه باید مراقب بود تا افراد نفوذی در آموزش و پرورش رخنه نکنند گفت: افراد نفوذی درهر جا باشند اصل برنامه ها و طرح ها را دچار مشکل می کنند بنابرین در این خصوص حداکثر هوشیاری را باید به خرج داد.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت:‌ آموزش و پرورش از مراکز مهم در حوزه تعلیم و تربیت است، به همین دلیل باید برنامه های دینی در این وزارتخانه به گونه ای باشد تا دانش آموزان با رغبت کامل پذیرای آن باشند.

وی با تاکید بر ایجاد مشوق هایی برای دانش آموزان گفت: برنامه ریزی برای برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی و همچنین در نظر گرفتن هدیه می تواند در جذب دانش آموزان به برنامه های فرهنگی  موثر باشند.

این مرجع تقلید، با اشاره به اثرگذاری کار فرهنگی برای جذب قشرهای مختلف ادامه داد: اقدام برخی پزشکان در ویزیت رایگان و حضور در مناطق محروم حرکتی بسیار اثرگذار است که باید از این حرکت ها جهادی و محرومیت زدایی در تمام بخش ها الگوبرداری شود.

آیت الله مکارم شیرازی، ادامه داد: آموزش و پرروش وزارتخانه ای بسیار وسیع است که پیاده سازی برنامه های تحولی در آن زمانبر بوده و نیازمند کار کارشناسی دقیق است.

دیدار و گفت‌وگو با شماری از مراجع تقلید و علما از برنامه‌های سفر یک‌روزه وزیر آموزش‌وپرورش به قم است.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =