۶۰۰ خادم از آذربایجان‌غربی در پیاده‌روی اربعین خدمت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان‌غربی گفت: خدمات موکب‌ها در پیاده‌روی اربعین رایگان بوده و ۶۰۰ خادم در موکب‌های این استان خدمت‌رسانی می‌کنند.

سیدحسن حسینی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موکب‌های این استان در ایام اربعین روزانه برای ۶۰ هزار زائر در سه وعده غذایی صبحانه، ناهار و شام اطعام و  ۱۵ هزار زائر را اسکان می‌دهد.

وی ادامه داد: تمامی خدمات بهداشتی، خوراکی، تغذیه و درمانی موکب‌های ایرانی و به تبع آن موکب‌های آذربایجان‌غربی در پیاده روی اربعین رایگان است.

وی اظهار داشت: ۲۱ موکب از این استان برای ارائه خدمات در اربعین آماده شده است که از ۱۰ مهرماه به کربلا اعزام و در زمان مورد نظر در مسیرهای مشخص مستقر می‌شوند.

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان‌غربی گفت: این موکب‌ها از ۲۰ مهرماه ارائه خدمات خود را آغاز می‌کنند.

حسینی بیان کرد: موکب‌های آذربایجان‌غربی در سامرا، مهران، کربلا و در مسیرهای مابین کربلا و نجف استقرار می‌یابند.

وی تاکید کرد: همچنین یک موکب مرزی ویژه بازرگان برای زائران خارجی تدارک دیده شده تا زائران اهل ترکیه و جمهوری‌آذربایجان بعد از استراحت در این موکب به کربلای معلا اعزام شوند.

امسال ۲۷ مهرماه مصادف با روز اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است و شماره حساب‌های ۱۲۲۵۸۱۲۷۱۷۸۵۱ بانک انصار و ۰۱۰۳۰۳۳۵۳۵۰۰ بانک ملی پذیرای کمک‌های مردمی به ستاد اربعین است.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =