۴ مهر ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۷
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83491609
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای مشهد امروز هم آلوده است

مشهد- ایرنا- میانگین شاخص کیفیت هوای شهر مشهد با ماندگاری آلاینده‌ها در هوای این شهر در روز پنجشنبه برای هشتمین روز پیاپی در وضعیت هشدار قرار گرفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین شاخص آلودگی هوای مشهد هم اکنون ۱۱۵ ای.کیو.آی و بیشتر از حد مجاز است.

تورج همتی افزود: هم اکنون تنها در ایستگاه سمزقند کیفیت هوا سالم است و شاخص کیفیت هوای ۲۲ ایستگاه دیگر مستقر در مشهد بالاتر از ۱۰۰ ای.کیو.آی قرار دارد که به معنای آلودگی هوا برای گروه های حساس است. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ورود توده گرد و غبار از صحرای قره قوم ترکمنستان به مشهد از چهارشنبه شب هفته گذشته عامل آلودگی هوای چند روز اخیر کلانشهر مشهد بوده است.

همتی با تاکید بر اینکه شهروندان باید از تردد غیر ضروری در شهر خودداری کنند افزود: شایسته است شهروندان، زائران و مسافران با بهره گیری از ناوگان حمل و نقل عمومی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی نقش موثر خود را در کاهش حجم آلاینده‌ های هوای این کلانشهر ایفا کنند.

از پنجشنبه هفته گذشته تا دیروز میانگین شاخص کلی کیفیت هوای کلانشهر مشهد به ترتیب ۱۵۵، ۱۲۸ ، ۱۰۶ ، ۱۱۱ ، ۱۶۹ ، ۱۲۹ و ۱۱۴ ای.کیو.آی بود.

کمیته اضطراری آلودگی هوا در خراسان رضوی به دلیل تداوم آلودگی هوا در مشهد مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی مشهد را در روز اول مهر تعطیل کرد.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت سالم است.
قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی نیز به معنای آلودگی برای همه سنین محسوب می شود.
همچنین قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای.کیو.آی حالت اضطرار و بالاتر از عدد ۳۰۰ نیز حالت بحرانی را نشان می دهد.
مردم مشهد طی سال گذشته ۴۵ روز هوای پاک، ۲۷۵ روز هوای سالم و ۴۵ روز هوای ناسالم تنفس کردند.

۷۴۹۶/۱۹۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =