الحشد الشعبی عراق پهپاد جاسوس آمریکا را مجبور به فرار کرد

بغداد - ایرنا - سازمان الحشد الشعبی عراق اعلام کرد که یک فروند پهپاد جاسوس آمریکا را بر فرار مراکز این سازمان پرسه می زد را مجبور به فرار کرده است.

سازمان الحشد الشعبی با انتشار یک ویدئو اعلام کرد: تیپ های ۴۲ و ۴۳  با رصد پرواز تجسسی یک فروند پهپاد جاسوس آمریکا بر فراز آسمان محل استقرار این نیروها و شناسایی آن به سمت این پرنده متجاوز آمریکایی شلیک کردند.

در این خبر آمده است که این رویداد در آسمان شهر بلد و مناطق سید غریب و رفیعات رخ داده و پهپاد آمریکایی این که مورد شلیک ضد هوایی الحشد الشعبی قرار گرفته، به ناچار منطقه را ترک کرده است.

این نخستین بار است که پرواز پهپاد جاسوس آمریکا بر فراز مراکز سازمان الحشد الشعبی عراق بطور رسمی گزارش می شود.

طی یک و نیم ماه گذشته دست کم ۵ مرکز و بر اساس آمارهای غیررسمی برخی منابع نزدیک به الحشد الشعبی عراق، بیش از ۱۲ مرکز و  زاغه مهمات این سازمان در نقاط مختلف این کشور مورد حملات مشابه قرار گرفته است که در یکی از موارد اخیر آن معاونت این سازمان در بیانیه ای رسمی، علت آن را حمله پهپادهای رژیم صهیونیستی تحت حمایت نیروهای آمریکایی مستقر در عراق اعلام کرد. 

آمریکا این اتهام را رد کرد اما مقامات رژیم صهیونیستی در چندین مورد اظهاراتی کردند که بر ابهام موضوع افزود. 

منابع عراقی می گویند با توجه به تسلط نیروهای آمریکا بر حریم هوایی عراق، این که پهپادهای رژیم صهیونیستی بدون اطلاع و پشتیبانی آمریکا بتوانند چنین عملیاتی انجام دهند منتفی است و واشنگتن بصورت چند منظوره از حملات اسراییل به مراکز الحشد مطلع و از آن رضایت دارد.

به گفته آنها، تکمیل تلاش های سیاسی آمریکا برای تضعیف و حذف الحشد الشعبی بعنوان یک نیروی مردمی - رسمی موثر در شکست داعش، حذف حلقه ای از جبهه مقاومت در منطقه، تحت فشار گذاشتن بیش از پیش دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق بخاطر حمایت وی از الحشد و نیز مخالفت با تحریم ها و سیاست های یکجانبه آمریکا علیه ایران و منطقه، ایجاد خلل در امنیت و ثبات عراق و زمینه سازی برای آشفتگی سیاسی در این کشور از جمله اهداف آمریکا در این زمینه ارزیابی می شود.  / 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =