دانشگاه پیام نور، بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است

خرم‌آباد - ایرنا - رئیس دانشگاه پیام نور کشور گفت: دانشگاه پیام نور با ۴۳۰ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه دولتی کشور است.

به گزارش ایرنا محمدرضا زمانی شامگاه چهارشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: این دانشگاه، مهارت آموزی در حین تحصیل را برای دانشجویان خود فراهم کرده است بطوریکه با کانون عالی کارفرمایان کشور قراردادی منعقد شده و هر دانشجویی متناسب با علاقه و رشته تحصیلی خود جهت کارآموزی به صنف یا صنعت مرتبط معرفی خواهد شد.

وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور بزرگترین دانشگاه دولتی کشور بوده که دارای حدود ۴۳۰ هزار دانشجو، ۴ هزار عضو هئیت علمی تمام وقت، ۱۰ هزار کارمند و سالانه ۴۰ هزار استاد است.

وی افزود: دانشگاه پیام نور بیش از ۴۰ مرکز و نمایندگی در سراسر دنیا دارد و ۶ هزار دانشجوی بین المللی در این مراکز مشغول تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور با بیان اینکه شهریه ای که این دانشگاه از دانشجویان دریافت می کند حداقل یک سوم سایر دانشگاه های کشور است، عنوان کرد: از سال گذشته به دنبال تامین منابعی برای کمک به دانشجویان در جهت پرداخت شهریه آن ها بودیم که با تلاش فراوان توانستیم سهمیه دانشگاه پیام نور از محل صندوق رفاه دانشجویی را دو برابر کنیم.

زمانی، افزود: همچنین در راستای پرداخت وام به دانشجویان دانشگاه پیام نور از طریق رایزنی هایی با چند بانک، این امکان برای دانشجویان فراهم شده که متناسب با شرایط مالی خود نسبت به بازپرداخت وام گرفته شده با سودی معادل ۱.۴ درصد، هزینه تحصیل خود در این دانشگاه را بپردازند.

وی اضافه کرد: دانشجویان متقاضی وام دانشجویی در همه مقاطع تحصیلی می توانند تنها با یک ضامن، تمامی مبلغ شهریه خود را به صورت تسهیلات دریافت کنند.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور گفت: این دانشگاه برای ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانشجویان، تا سقف ۲۰ میلیون تومان وام با سود ۱.۴ درصد به دانشجویان حافظ قرآن پرداخت خواهد کرد.

زمانی یکی از معضلات موجود کشور را اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی دانست و گفت: برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور با معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، قراردادی منعقد شده بطوریکه اگر در منطقه ای پتانسیلی برای اشتغال وجود داشته باشد با اعلام فرمانداری ها و استانداری ها، دانشگاه پیام نور در این زمینه فراخوان خواهد داد و تمامی فارغ التحصیلان متقاضی سایر دانشگاه ها پس از شرکت در کلاس های آموزشی مربوطه و کسب تخصص و دریافت گواهی می توانند از تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۶ درصد بهره مند شوند.

رئیس دانشگاه پیام نور کشور با اشاره به اینکه اشتغال فارغ التحصیلان این دانشگاه مطابق طرح مذکور در ۷ شهرستان بصورت پایلوت اجرا شده است، ادامه داد: دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد به عنوان یکی از استان های پایلوت در این زمینه و در حوزه گیاهان دارویی معرفی شده است.

زمانی یادآور شد: معاونت توسعه روستایی حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق ذخیره ارزی برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی اختصاص داده است.

۷۲۷۴/۶۰۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها