دومین پژوهانه مرکز حافظ‌شناسی تصویب شد

شیراز- ایرنا- پژوهانه "مهندس بهرام بزرگ" با تصویب کرسی پژوهشی حافظ، زمینه فعالیت پژوهشی را برای حافظ‌پژوهان در مقطع تحصیلات تکمیلی در مرکز حافظ‌شناسی فراهم می‌کند.

پژوهانه "مهندس بهرام بزرگ" دومین پژوهانه (گرنت پژوهشی) کرسی پژوهشی حافظ است که این امکان را برای دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری یا پژوهشگران و هنرمندان واجد شرایط فراهم می‌کند تا با ارائه‌ طرح پژوهشی و تصویب در شورای علمی مرکز حافظ‌شناسی از دوره‌ ۶ ‌ماهه یا یک ساله‌ این پژوهانه بهره‌مند شوند.

متقاضیان برای بهره‌مندی از این پژوهانه می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به‌منظور بررسی و ارزیابی به‌نشانی ایمیل مرکز حافظ‌شناسی hafezstudies@gmail.com ارسال کنند.

پژوهانه یا گرنت پژوهشی، تخصیص اعتباری ویژه برای تقویت علمی پژوهشگران ممتاز و مستعد دانشگاهی و توسعه‌ کیفی پژوهش‌های بنیادی و کاربردی است و در جهان امروز، رواج تام دارد.

مرکز حافظ‌شناسی که نهادی فرهنگی، مستقل و غیردولتی است، از سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت کرسی پژوهشی حافظ و مجوز رسمی جذب پژوهشگر پسادکتری شده است. افزون بر این در سال جاری نیز موفّق به‌تأمین اعتبار و اعطای دو پژوهانه علمی شده است.

اولین پژوهانه‌ مرکز حافظ‌شناسی با حمایت دکتر زهرا طاهری  استاد دانشگاه استرالیا در فروردین‌ماه ۱۳۹۸ به‌تصویب رسید و هم‌اکنون با طرح مصوب "رفتارهای هنری حافظ با عناصر طبیعت" در حال اجراست.

۹۸۸۵ / ۲۰۲۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =