امیرعبداللهیان: برای توسعه روابط با صربستان هیچ محدویتی نداریم

تهران- ایرنا- دستیار ویژه رئیس مجلس در دیدار با سفیر صربستان گفت: دو کشور ایران و صربستان در جهت توسعه و گسترش مناسبات در حوزه های مختلف اقدامات مهمی انجام داده اند و تهران برای توسعه روابط، هیچ محدودیتی ندارد.

به گزارش خانه ملت، «حسین امیرعبداللهیان» دستیار ویژه رئیس مجلس و مدیرکل بین الملل بعدازظهر چهارشنبه با «دراگان تودوروویچ» سفیر صربستان در تهران دیدار و گفت وگو کرد.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره به روابط خوب جمهوری اسلامی ایران و صربستان، ضمن ابراز خرسندی از روابط مطلوب پارلمانی و اقدامات گروه های دوستی پارلمانی طرفین، بر توسعه همه جانبه روابط دو کشور تأکید کرد و افزود: دو کشور ایران و صربستان در جهت توسعه و گسترش مناسبات در حوزه های مختلف اقدامات مهمی انجام داده اند و تهران برای توسعه روابط، هیچ محدودیتی ندارد.

امیرعبداللهیان با اشاره به برگزاری یکصد و چهل و یکمین اجلاس اتحادیه جهانی بین المجالس (IPU)، در صربستان، آن را رویداد مهم پارلمان های جهان خواند.

تقویت روابط ایران و صربستان

سفیر صربستان نیز در ادامه این دیدار با اشاره به اهمیت همکاری‌های دوجانبه ابراز امیدواری کرد: افزایش رفت و آمدهای پارلمانی، دیدارهای دوجانبه و همکاری های فرهنگی – مردمی، زمینه افزایش همکاری ها در سطوح مختلف را فراهم کند.

دراگان تودوروویچ، تقویت روابط ایران و صربستان را مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان فیمابین، امیدواریم بخش های خصوصی دو کشور نیز بیش از پیش تلاش کنند.

وی به دعوت خانم مایاکویکوویچ رئیس مجلس صربستان از رئیس مجلس شورای اسلامی ایران برای سفر به بلگراد اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود که این سفر در آینده نزدیک محقق شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =