تروریست‌ها پزشک سازمان ملل در نیجریه را اعدام کردند

تهران – ایرنا – منابع خبری اطلاع دادند که یک گروه تروریستی در نیجریه یکی از پزشکان سازمان "اقدام علیه گرسنگی" (زیرنظر سازمان ملل) در نیجریه را اعدام کرده است، این گروه ۵ نفر دیگر از گروه امدادی وی را در گروگان دارد.

خبرگزاری فرانسه امروز (چهارشنبه) گزارش داد که یک گروه تروریستی در شمال شرق نیجریه ماه ژوئیه سال جاری میلادی (تیر-مرداد) یک تیم ۶ نفره امدادی را گروگان گرفته بود، امروز گروه تروریستی یاد شده پزشک این گروه امدادی را که زیر نظر سازمان بین المللی اقدام علیه گرسنگی فعالیت داشت اعدام کرد.
سازمان بین المللی اقدام علیه گرسنگی با صدور بیانیه ای این اقدام را به شدت محکوم کرد و خواستار آزادی فوری ۵ گروگان دیگر شد.
این سازمان با ابراز نگرانی در خصوص وضعیت گروگان ها تاکید کرد: این افراد باید هرچه زودتر نزد خانواده های خود بازگردند.
گروه تروریستی داعش در سال های اخیر اقدامات تروریستی خود در غرب آفریقا را گسترش داده است، داعش هم اکنون در منطقه مرزی نزدیک به دریاچه چاد و کشور نیجر حضور دارد و از سال گذشته چندین عملیات تروریستی علیه ارتش نیجر انجام داده است.
همچنین گروه تروریستی بوکوحرام که حمله های خود را از سال ۲۰۰۹ در نیجریه آغاز کرده نیز با داعش هم پیمان شده و به تبعیت از این گروه تکفیری-تروریستی خود را ولایت غرب آفریقا معرفی می کند.
گروه های تندرو و تروریستی در غرب آفریقا با گروگانگیری اعضای سازمان های بین المللی فعال در این منطقه از سازمان های یادشده باج خواهی می کنند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =