حمایت جدی از رونق تولید ملی یک ضرورت است

تهران - ایرنا - مجلس خبرگان رهبری با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: امروز حمایت جدی از رونق تولید ملی به عنوان خط مقدم خنثی سازی تحریم های ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی یک ضرورت است.

به گزارش روز چهارشنبه دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، در این بیانیه آمده است: مجلس خبرگان رهبری در پایان هفتمین اجلاسیه رسمی این مجلس با تسلیت شهادت حضرت زین العابدین(ع) و عرض ارادت به پیشگاه سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان، بزرگداشت هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والامقام انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای مظلوم ترور، ایثارگران و جانبازان سرافراز و مدافعان حرم درس صبر، مقاومت، استقامت و مبارزه با ظلم را آموختند.

این بیانیه می افزاید: مراسم با عظمت راهپیمایی اربعین حسینی به عنوان یک الگوی موفق امت سازی و تمدن سازی پیش روست. از ملت بزرگ ایران و ملت بزرگ عراق به ویژه عشایر این کشور و همه دست اندرکاران برگزاری و تأمین امنیت این برنامه باشکوه و نیز علما و مراجع بزرگوار تقلید و تمام آزادیخواهان جهان تقدیر و تشکر می شود.

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه خود آورده است: برنامه ریزی برای تحقق ابعاد نورانی و راهبردهای هفت گانه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، عزم، تصمیم، بصیرت و ایمان مردم و مسئولان را می طلبد. روحیه «استکبارستیزی» و «خودباوری» که در بیانیه گام دوم متبلور است برای ملتی که همواره در معرض تهدید مستکبران زورگو قرار داشته، سرمایه گرانبهایی است که حفظ کیان انقلاب اسلامی به آن بستگی دارد. همین روحیه است که می تواند کشور را به نقطه مطلوب برساند و از نگاه به بیگانه و امید بستن به برخی دولت های پَست و بدعهد غربی برای حل مشکلات مردم، علاجی حاصل نخواهد شد.

این بیانیه می افزاید: رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی به ویژه برای طبقات محروم و ضعیف، اهتمام جدی و کار جهادی مسئولان را طلب می کند. امروز حمایت جدی از رونق تولید ملی به عنوان خط مقدم خنثی سازی تحریم های ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی یک ضرورت است. از مسؤولین به ویژه دولت محترم می خواهیم با نظارت بیشتر بر روند خصوصی سازی و حمایت هرچه بیشتر از تولیدکنندگان، سرمایه گذاران داخلی و کارگران شریف، عزم و اراده ملی برای توانمندی و توانمندسازی را به عنوان یک اصل کلیدی و تأثیرگذار و عزت آفرین مورد توجه قرار داده و با عنایت به سیاست های «اقتصاد مقاومتی» از تعطیلی و کاهش تولید بنگاههای مربوطه جلوگیری کنند.

در این بیانیه آمده است: از آنجا که انقلاب اسلامی، ماهیتی کاملاً فرهنگی داشته و عامل مؤثر در راه پیشرفت و سربلندی ملت بزرگ ایران و الگو برای ملت های مسلمان دیگر بوده است باید در جهت صیانت از اصول، مبانی و اهداف آن با تمام وجود مجاهدت و فداکاری کرد و با برنامه ریزی دقیق در مقابل دسیسه دشمنان برای انحراف انقلاب به ویژه از طریق ترویج فرهنگ منحط غرب به ویژه در عرصه عفاف و حجاب، ایستادگی کرد. از مسئولان محترم می‌خواهیم برای تعمیق و گسترش فرهنگ اسلامی برای مبارزه با مظاهر بدحجابی و بی حجابی که مطالبه بحق مردم مومن، متدین و انقلابی است، تلاش مضاعف کنند.

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه خود آورده است: با تقدیر و تشکر از اقدامات موثر و امید بخش رئیس محترم قوه قضائیه، ضمن حمایت از مبارزه با فساد به عنوان یک مسئولیت سرنوشت ساز در راه سلامت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور از ایشان می خواهیم استمرار احیاء حقوق عامه و مبارزه با ریشه های فساد و تبعیض را که آرمان حضرت امام(ره)، مطالبه رهبر معظم انقلاب و دغدغه ملت بزرگ ایران است همچنان قاطعانه در دستور کار داشته باشند.

این بیانیه می افزاید: خبرگان ملت، با تشکر از مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در جهت راهبرد مقاومت فعال و منسجم در سطح منطقه و بین الملل - فلسطین، لبنان، عراق، سوریه، یمن، بحرین و کشمیر- ضمن محکوم نمودن بیانیه اخیر سه کشور بدعهد اروپایی علیه کشورمان بر حفظ، تقویت و ارتقای محور مقاومت و نفی هرگونه مذاکره در هر سطحی با آمریکا تأکید می شود و از قوای سه گانه و مسئولان محترم می خواهد که مولفه های ارزشمند این بازدارندگی مانند وحدت و انسجام ملی، پیروی یکپارچه از رهبری، اقتصاد مقاومتی، ارتقاء علم و فناوری و افزایش توان نظامی کشور که در ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی به نمایش گذارده شد همچنان با جدیت دنبال کنند.

در این بیانیه آمده است: در فصل بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و حوزه های علمیه ضمن آرزوی توفیق برای همه عزیزان بر ارتقاء عدالت آموزشی متناسب با تحریم ها تأکید می شود و از مسئولان محترم می خواهیم پیرو تأکیدات مقام معظم رهبری، تمام ظرفیت خود را برای حفظ و ارتقاء علم و فناوری و تعمیق اخلاق و فضیلت و کادرسازی برای آینده نظام اسلامی به کار گیرند.

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه خود تاکید کرد: در پایان یاد امام راحل و همه شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی را گرامی داشته و سلامت و سربلندی را برای ملت ایران در سایه عنایات حضرت بقیه الله «ارواحنا فداه» و رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی از خداوند متعال مسئلت می نماییم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =