افزایش همکاری‌های مشترک هلال احمر با صلیب سرخ در زمینه توانبخشی

تهران- ایرنا- معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از افزایش همکاری های مشترک جمعیت هلال احمر با صلیب سرخ در زمینه توانبخشی خبر داد.

 بهمن سبحانی عصر چهارشنبه در دیدار با «رتو آدریان اشتوکر» رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران، با اشاره به تمایل دو طرف به منظور انجام پروژه های مشترک، عنوان کرد: جمعیت هلال احمر ایران در حوزه های مختلف مانند امداد و نجات، داوطلبان، جوانان، دارو و نظایر آن به ویژه توانبخشی فعالیت می کند و امیدوارم بتوانیم در زمینه تبادل تجربیات و استفاده از دانش و تکنولوژی های روز، فعالیت‌های مشترک بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه از حدود دو سال گذشته فعالیت های بسیاری در زمینه توسعه توانبخشی در سطح کشور آغاز شده است، افزود: خوشبختانه نگاه مدیران ارشد جمعیت هلال احمر به ویژه ریاست جمعیت بر توسعه توانبخشی است؛ به همین منظور از حدود دو سال گذشته تاکنون، اقدامات خاصی نسبت به راه اندازی مراکز توانبخشی جدید در سطح کشور و تقویت مراکز قدیمی صورت گرفت.

سبحانی اظهار داشت: جمعیت هلال احمر یکی از جمعیت های بزرگ، صاحب ظرفیت های بسیار در بین جمعیت های ملی و همچنین عضو هیات حکام فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است.
۲۵ پروژه مشترک با صلیب سرخ
وی در ادامه با اشاره به انجام ۲۵ پروژه مشترک با صلیب سرخ، تصریح کرد: فعالیت های هلال احمر با کمیته بین المللی صلیب سرخ از سال ۲۰۰۹ در زمینه توانبخشی آغاز شده و با توجه به ظرفیت فعلی مانند نیروی انسانی و تجارب، جهت انجام پروژه‌های بیشتر و با کیفیت بالاتر در حوزه داخلی، منطقه ای و بین الملل در زمینه توانبخشی آمادگی داریم.

جمعیت هلال احمر از جمعیت های بسیار قوی در منطقه است
رئیس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ ایران در این نشست اظهار کرد: جمعیت هلال احمر از جمعیت های بسیار قوی در منطقه است و به صورت حرفه ای درحوزه های متعددی فعالیت می‌کند.
اشتوکر گفت: قدمت و فعالیت های گذشته جمعیت هلال احمر در شرایط مختلف مانند حوادث طبیعی، درگیری و جنگ در ایران و کشور های دیگر، نشان دهنده قوت و توانایی های این جمعیت نسبت به جمعیت‌های کشورهای دیگر است.  
وی افزود: توانبخشی از گذشته یکی از حوزه های فعالیت مشترک بین صلیب سرخ و هلال احمر است و امیدواریم افزایش همکاری های مشترک در این زمینه، منجر به ایجاد ارزش افزوده در کار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =