ملی‌پوش وزنه‌برداری: شایعه تمرینات انفرادیم از اساس غلط بود

تهران- ایرنا- ملی‌پوش دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه‌برداری ایران گفت: شایعه تمرینات انفرادی من از اساس غلط بود. تمام تلاشم این است با کمک کادر فنی بر روی یکی از سکوهای مسابقات جهانی تایلند قرار گیرم.

«علی هاشمی» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسابقه‌های جهانی که قبل از المپیک‌ها برگزار می‌شود سطحی در حد المپیک دارد و رقابت‌ در آن به سادگی نیست زیرا ورزشکاران با تمام قدرت برای کسب سهمیه گام در رقابت‌های جهانی می‌گذارند. با این شرایط کسب مدال مانند دوره‌های گذشته آسان  نیست.

وی عنوان کرد: از اردیبهشت ماه اردوهای آمادگی ویژه‌ای توسط کادر فنی در دستور کار قرار گرفت و وزنه برداران در این اردوها به آمادگی مطلوب رسیدند اما یکی از بدشانسی‌های من این بود که از ناحیه انگشت شصت مصدوم شدم و مدتی خانه‌نشین شدم. این انگشت در وزنه‌برداری یکی از انگشت‌های پرکاربرد به شمار می‌رود. خدا را شکر که با کمک مربیان و تمریناتی که داشتم توانستم از لحاظ ذهنی و بدنی خود را برای رقابت‌های قهرمانی جهان که در کشور تایلند در حال برگزاری است، آماده کنم.

او در واکنش به برخی از اخبار در زمینه اینکه هاشمی مایل به تمرین انفرادی است، گفت: اصلا اینچنین نیست و تابع کادر فنی هستم، برخی تنها شایعات را ملاک اخبار قرار می‌دهند. به خاطر مصدومیت و کسالتی که داشتم نتوانستم در اردوی رکوردگیری تیم ملی وزنه‌برداری که در شهرستان نور انجام شد شرکت کنم. کادر فنی تشخیص داد که من توانایی حضور در رقابت‌های جهانی را دارم و نام من را به لیست اعزامی به تایلند اضافه کرد.

دارنده 2 مدال طلای مسابقه‌های قهرمانی جهان افزود: با وجود مصدومیت در یک‌ضرب ۱۷۰ و ۲ ضرب ۲۱۰ کیلوگرم زدم. هر چند این وزنه‌ها مطلوب نیست اما بدون شک این رکوردها مربوط به بیش از یک‌ماه گذشته است. فراموش نکنیم که دسته ۱۰۹ شلوغ و همه از مدعیان جهان هستند. اما با این شرایط در تلاشم مانند سال‌های گذشته در سکو قرار بگیرم.

در گروه A دسته ۱۰۹ کیلوگرم رقابت‌های قهرمانی سال 2019 جهان در تایلند ۱۱ وزنه‌بردار حضور دارند. رکورد ورودی «علی هاشمی» در این دسته ۴۱۰ کیلوگرم است. بیشترین رکورد ورودی متعلق به «سیمون مارتیرسیان» ارمنی با ۴۲۰ کیلوگرم و سپس «اکبر ژورائف» از ازبکستان با ۴۱۸ کیلوگرم است. رکورد ورودی ۲ وزنه‌بردار روس هم  ۴۱۵ کیلوگرم است.

رقابت‌های این دسته فردا (پنج‌شنبه) ساعت 15:25 دقیقه به وقت تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =