٢۵٠٠ بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان آذربایجان‌غربی توزیع شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: از محل صرفه‌جویی هزینه چاپ قبوض کاغذی، ٢ هزار و ۵٠٠ بسته نوشته افزار در این استان تامین و در مدارس مناطق کمتر برخوردار توزیع شد.

اکبر حسن‌بگلو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقلام شامل دفتر مشق، مداد، خودکار، پاک‌کن و بسته‌های مدادرنگی بود که هزینه این بسته‌ها از محل حذف قبض‌های کاغذی فراهم شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در سال «رونق تولید» قرار داریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در این طرح از بسته‌های تحصیلی شامل نوشت افزارهای ایرانی تهیه شده است.  

وی اظهار داشت: حذف قبوض کاغذی علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست به دلیل کاهش مصرف کاغذ، در هزینه‌های جاری صنعت برق هم تاثیرگذار بوده و امکان تامین بسته‌های لوازم التحریر برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت فراهم شده است.

وی تاکید کرد: برای احترام به طبیعت و استفاده از خدمات غیرحضوری، تغییر قبوض کاغذی به پیامک های تلفن همراه یا تلفن ثابت تغییر یافت.

وی اضافه کرد: نرم افزارهایی در این رابطه برنامه‌ریزی شده که مشترکان این استان شماره موبایل‌های خود را در سامانه این شرکت ثبت کرده‌اند.

وی ادامه داد: بر همین اساس از ابتدای مهر به صورت پیامکی مصرف برق مشترکان در سطح استان برای آنها ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ خدمت این شرکت توسط سایت اینترنتی ارائه می‌شود، ادامه داد: مشترکان برق استان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی شرکت توزیع برق آذربایجان‌غربی نسبت به ثبت شماره تلفن خود اقدام کنند.

وی اعلام کرد: ارسال شماره اشتراک به سامانه پیامکی /۱۰۰۰۰۴۴۱۱۲۱ / یا مراجعه به دفاتر پیشخوان یا ICT روستایی‌ دفاتر خدمات فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی Information and Communications Technology// برای اعلام شماره همراه و شماره اشتراک از دیگر روش‌های ثبت شماره در سامانه شرکت برق است.

وی بیان کرد: با حذف قبوض کاغذی صورت‌حساب برق مصرفی هر مشترک از طریق پیامک برای مشترکان ارسال می‌شود و مشترکان باید در اسرع وقت نسبت به ثبت شماره تلفن همراه خود در سامانه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی اقدام کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی ادامه داد: در راستای دریافت خدمات غیرحضوری شرکت برق، سامانه تلفنی ۱۵۲۱ نیز فعال است که از طریق این سامانه می‌توان نسبت به پرداخت قبوض بهای برق مصرفی اقدام کرد.

«حسن‌بگلو» با بیان اینکه استفاده از خدمات غیرحضوری سبب توسعه خدمات شرکت برق می‌شود، اضافه کرد: کاهش سفرهای غیرضروری درون شهری، کاهش هزینه‌های مردم و دولت و به تبع آن امکان ارائه خدمات بیشتر و بهتر تنها بخشی از مزیت‌های استفاده از خدمات غیرحضوری توسط مشترکان است.

وی گفت: در صورتی که مردم از خدمات اینترنتی جهت اعلام کارکرد، مشاهده قبض و پرداخت آن استفاده کنند، این امکان مهیا می‌شود که چاپ قبض کاعذی متوقف شده و هزینه‌های صرفه‌جویی شده در این حوزه‌ها صرف گسترش و بهبود سیستم توزیع برق شود.

وی ابراز امیدواری کرد با این اقدام شاهد کاهش هزینه‌ها و الکترونیکی شدن هزینه مصرف برق بوده و به نوعی به اقتصاد کشور کمک کرد.

۹۹ درصد جمعیت سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفری آذربایجان‌غربی از نعمت برق برخوردار هستند.

یک‌هزار و ۲۵۰ مگاوات برق نیز سالانه در استان تولید و تنها یکهزار مگاوات آن در سال مصرف می‌شود.

بیشتر خدمات شرکت توزیع برق به صورت الکترونیکی برای کمک به مردم و تسریع در انجام کارها انجام می‌شود و در حال حاضر تعداد خدمات الکترونیکی شده این شرکت به ۲۸ خدمت رسیده است.

صرفه‌جویی در وقت و کاهش هزینه برق از مزایای الکترونیکی شدن خدمات است و تمام مأموران موظف هستند به هنگام تحویل قبض، شماره مشترک را نیز دریافت و ثبت کنند.

مشترکان برق استان می‌توانند جهت دانلود اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق ایران با مراجعه به سایت شرکت توانیر به آدرس سایت شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی به آدرس www.waepd.ir و همچنین سایت شرکت توانیر به آدرس www.tavanir.org از طریق منوی طرح ملی قبض سبز به پرداخت و مشاهده الکترونیکی قبوض خود اقدام کنند.

۹‪۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =