نقش زنان در دفاع مقدس کمتر از مردان نیست

تبریز - ایرنا - مدیرکل بنیاد و حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه نقش زنان در طول دفاع مقدس و تاثیرشان در پیروزی جنگ کمتر از مردان نیست، گفت: زنان با ایمان ما پشتوانه محکمی در طول جنگ بودند.

سردار اصغر عباسقلی‌زاده روز چهارشنبه در همایش نقش زنان در دفاع مقدس در تبریز با اشاره به نقش بی بدیل زنان در طول دفاع مقدس اظهار کرد: زنان باعاطفه تر از مردان هستند ولی با این حال به خاطر جبهه ها از عشق و فرزندان خود دست کشیدند.

وی با بیان اینکه به خاطر ایمان و تقوای این زنان مومن بود که جگر گوشه هایشان با اخلاص در جبهه ها جنگیده و عاشقانه شربت شهادت می نوشیدند، افزود: ما مدیون ایثار و اخلاص و فداکاری مادران شهدا و رزمندگان هستیم.

سردار عباسقلی زاده خاطرنشان کرد: مادران شهدا و رزمندگان به خاطر تلمذ در مکتب زینب (س) به راحتی فرزندان و همسران خود را روانه جبهه ها کردند و خودشان نیز در فعالیت های پشت جبهه نقش بی بدیلی داشتند و فداکاری آنها مثال زدنی است.

وی ادامه داد: مادران شهدا و اخلاص و ایثارگری های آنها باعث حفظ آبرو و دوام نظام هستند و پیروزی انقلاب اسلامی و نیز جنگ هشت ساله مدیون فعالیت و فداکاری بانوان است و ما عزت کنونی کشور را مدیون شهدا و مادران شهدا هستیم.

مدیرکل امور بانوان استانداری آذربایجان شرقی نیز در این همایش با بیان اینکه در طول هشت سال دفاع مقدس زنان شجاع دوشادوش مردان به دفاع از میهن برخاستند، اظهار کرد: زنان مشوق اصلی حضور فرزندان و همسران در جبهه ها بودند و ایجاد آرامش در جامعه را برعهده داشتند.

رقیه صادق زاده با بیان اینکه دفاع مقدس به ما عزت، وحدت و سربلندی هدیه داد، افزود: ارزش‌های دفاع مقدس باید به جوانان منتقل شود.

به گزارش ایرنا در طول دفاع مقدس آذربایجان شرقی ۲۶۷ شهید زن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

۶۱۳۲/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =