بهزیستی کرمانشاه حدود ۷ هزار مددجوی ناشنوا دارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کرمانشاه، از وجود ۶ هزار و ۹۶۸ مددجوی ناشنوا در سطح استان خبر داد و گفت: یکی از اولویت‌های این نهاد حل مشکل اشتغال و مسکن مددجویان است.

به گزارش ایرنا، فاطمه رضوان مدنی روز چهارشنبه در دیدار با اعضای هیئت ورزشی ناشنوایان و قهرمانان ورزشی ناشنوای استان که به مناسبت هفته ناشنوایان صورت گرفت، اظهار داشت: باعث خوشحالی ماست که خدمتگزار افرادی باشیم که موجب افتخار کشور و به خصوص مردم کرمانشاه هستند.

وی افزود: در خصوص اشتغال مددجویان در واحدهای صنعتی مرتبط با نوع معلولیت افراد زیرپوشش برنامه های خوبی در دست اقدام است.

 مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه متاسفانه بودجه دولتی به اندازه کافی برای برطرف کردن مشکلات مددجویان وجود ندارد، برحضور خیرین در تامین نیازمندی‌های معلولان به خصوص ناشنوایان تاکید کرد.

رضوان مدنی با اشاره به اینکه با تمام توان خود پیگیر حل مشکلات مددجویان هستیم، گفت: اگرچه متاسفانه استان کرمانشاه در بعضی از آسیب‌های اجتماعی رتبه اول را دارد، اما در افتخارات ورزشی نیز دارای رتبه های برتر کشوری است.

در ادامه این جلسه مشکلات قهرمانان ناشنوای المپیک و جهان در رشته های مختلف ورزشی مورد بررسی قرار گرفت.

۱۵۰ هزار نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه در قالب ۶۳ هزار خانوار زیرپوشش بهزیستی هستند که یک هزار و ۱۰۴ نفر از معلولان، سالمندان و بیماران روانی در مراکز شبانه روزی بهزیستی قرار دارند.

۷۴۶۰/۳۰۳۳