رکوردشکنی جدید شاخص بورس تهران

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۲ هزار و ۲۰۲ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۱۴ هزار و ۴۰۹ واحد رسید.

تهران- ایرنا- شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۲ هزار و ۲۰۲ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۱۴ هزار و ۴۰۹ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۱ هزار و ۵۳۷ میلیارد ریال در ۵۰۷ هزار نوبت داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با یک هزار و ۱۹۹ واحد افزایش به ۹۱ هزار و ۵۵۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۸۰۳ واحد رشد به ۶۱ هزار و ۲۸۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز سه هزار و ۷۸۸ واحد افزایش به رقم ۳۶۳ هزار و ۲۱۴ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۷۸۸ واحد و شاخص بازار دوم سه هزار و ۶۳۷ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۱۸۹ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۱۴۶ واحد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۱۳۲ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۱۰۹ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۹۱ واحد و س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۸۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پالایش نفت تهران (شتران) با ۱۱۴ واحد، فولاد آلیاژی ایران (فولاژ) با ۵۴ واحد، پتروشیمی پارس (پارس) با ۴۷ واحد و ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۴۲ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، سایپا، بانک اقتصاد نوین، بانک صادرات ایران، ایران خودرو، داروسازی زهراوی و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۷۶۸ میلیون و ۹۱۶ هزار برگه سهم به ارزش ۲ هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز نزدیک به ۳۰ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۱۶۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۲ میلیارد و ۱۹۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۹ هزار و ۷۲۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

در بین تمامی نمادها، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی شیراز (شراز) و بیمه کوثر (کوثر) بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص این بازار داشتند.

در مقابل بانک دی (دی) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha