همدانی‌ها بیش از ۵۲ میلیارد ریال صدقه پرداخت کردند

همدان- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان گفت: خیران این استان از ابتدای سال جاری تا کنون ۵۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون ریال صدقه پرداخت کرده‌اند.

پیمان ترکمانه روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان صدقه جمع‌آوری شده نسبت به مدت مشابه گذشته نزدیک به ۶ درصد افزایش دارد.

وی عنوان کرد: این میزان افزایش در حالی است که در یک‌سال گذشته ۲ هزار و ۲۴ صندوق بزرگ در معابر، ۸۷۴ صندوق در اماکن و ۶ هزار و ۵۴ صندوق صدقات کوچک به دلیل کاهش میزان گردش وجه نقد در جامعه جمع‌آوری‌شده است.

ترکمانه ادامه داد: در تلاش هستیم تا با دریافت صدقات مردم شریف و نیکوکار استان از طریق روش‌های نوین و غیرحضوری، خدمات شایسته‌تری را به نیازمندان ارائه کنیم تا شرایط پرداخت صدقات را برای عموم هم استانی‌های آسان شود.

وی با تشریح روش‌های نوین و الکترونیکی پرداخت کمک‌های مردمی، یادآور شد: مردم نیکوکار استان می‌توانند از روش‌های آسان همچون تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷، نصب نرم‌افزارهای کاربردی سکه و سنا، ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۸۸۷۷، پرداخت از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان یا  خودپرداز، واردکردن کد #۰۸۱*۸۸۷۷* در تلفن همراه و یا با ورود به سایت  www.emdad.ir نسبت به پرداخت صدقات خود اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان با اشاره به نحوه هزینه کرد صدقات جمع‌آوری‌شده، ادامه داد: صدقات جمع‌آوری‌شده برای مددجویان در قالب کمک‌های درمانی، پرداخت جهیزیه، آموزش و امور فرهنگی، کمک به تامین و تعمیر منازل مسکونی مددجویان، ایجاد اشتغال و کمک‌های موردی هزینه می‌شود.

بر اساس آخرین آمار نزدیک به ۸۶ هزار تن از جمعیت استان همدان از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره می‌برند.

۹۹۰۴/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =