فرماندار: ۱۳ موکب سمنان به زائران اربعین خدمت‌‎رسانی می‌کند

سمنان- ایرنا- فرماندار سمنان گفت: ۱۳ موکب اربعین امسال از این شهرستان در مسیر بین راهی، نجف و کربلا به زائران خدمات‌رسانی می‌کند.

سید عباس دانایی روز چهارشنبه در نشست ستاد برنامه ریزی اربعین حسینی شهرستان سمنان در سالن اجتماعات فرمانداری افزود: از مجموع ۱۳ موکب  این شهرستان آماده‌ خدمات‌رسانی در اربعین حسینی،  ۹ موکب در زمینه اسکان و پذیرایی و چهار موکب در زمینه فرهنگی، اطلاع‌رسانی و مستندسازی فعال خواهند بود.

سال گذشته ۳۱ موکب از استان سمنان در اربعین حسینی در شهرهای مختلف عراق و ایران برای ارائه خدمات به شیفتگان اباعبدالله الحسین(ع) مستقر بود که این آمار امسال با افزایش سه موکب به ۳۴ موکب رسیده است.

وی  با اشاره به ثبت‌نام هشت هزار نفر از استان سمنان در سامانه سماح برای شرکت در پیاده‌روی عظیم حسینی در کربلا،  اظهار داشت: زائران بابت اعزام ۱۵۰ هزار ریال حق بیمه و ۷۰ هزار ریال بابت خدمات هلال احمر پرداخت می‌کنند.

فرماندار سمنان با بیان اینکه کمیته تغذیه و اسکان با هدف هماهنگی و تسهیل در پیگیری مشکلات موکب ها، در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی شکل می‌گیرد، تصریح کرد: نماینده استان در قرارگاه‌های نجف و کربلا حضور دارد.

در نشست ستاد برنامه ریزی اربعین حسینی شهرستان سمنان درباره آخرین اقدامات، آمادگی‌ها و نیازمندی‌های موکب های فعال در شهرستان در خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی بحث و تبادل نظر شد.

 پیاده‌روی اربعین رویدادی میلیونی و یکی از قدرتمندترین نمادهای همبستگی میان جهان تشیع است. این رویداد، بزرگترین گردهمایی سالانه مذهبی در جهان است.

حضور مردم ایران در پیاده‌روی اربعین از روزهای پس از عاشورای حسینی آغاز شده  و در حوالی اربعین امسال (۲۷ مهر) به اوج خود می‌رسد.

۷۳۴۲/۷۴۰۸

اخبار مرتبط