مراحل رفع توقیف کشتی اسنتا ایمپرو نهایی شد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه از نهایی شدن مراحل رفع توقیف کشتی استنا ایمپرو خبر داد و تاکید کرد: پرونده رسیدگی به برخی تخلفات آن و خسارات وارده به محیط زیست همچنان باز است.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: با پیگیری وزارت خارجه و همکاری ارزنده قوه قضائیه و سازمان بنادر و دریانوردی امروز مراحل رفع توقیف کشتی استنا ایمپرو نهایی شد. 
وی ادامه داد: پرونده رسیدگی به برخی تخلفات آن و خسارات وارده به محیط زیست همچنان باز است. مالک و کاپیتان کشتی در این زمینه تعهد کتبی به پذیرش رای دادگاه داده‌اند.
کشتی انگلیسی استنا ایمپرو روز جمعه ۲۸ تیر ماه به دلیل ایجاد آلودگی محیط زیست و به درخواست سازمان بنادر و کشتیرانی و با حکم قضایی توسط نیروی دریایی سپاه توقیف شد. 
این نفتکش انگلیسی بر خلاف قوانین و مقررات دریانوردی دستگاه موقعیت‌یاب خود را خاموش کرده بود و برخلاف رویه جاری، به جای حرکت در مسیر ورودی خلیج فارس در تنگه هرمز، از مسیر خروجی در جنوب در حال ورود بود که احتمال ایجاد حادثه و تصادف با کشتی‌ها را بالا می‌برد.کشتی استنا ایمپرو همچنین به هیچکدام از تذکرات داده شده نیز توجهی نکرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =