دفاع مقدس، ظرفیت مدیریت نظام دینی را آشکار کرد

قزوین - ایرنا - مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین گفت: دفاع مقدس برکات بسیار زیادی را برای کشور و جامعه ایرانی به همراه داشت که یکی از مهمترین آنها آشکار سازی ظرفیت و قابلیت عظیم مدیریت منحصر به فرد نظام دینی یعنی ولایت فقیه بود.

حجت الاسلام روح الله فاطمی نسب روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که در مدرسه علمیه امام صادق (ع) برگزار شد، اظهار داشت: دفاع مقدس، متعالی‌ترین نمونه مقاومت است و باید از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.  
وی افزود: حماسه ایستادگی و مقاومت مردم ایران در طول هشت سال دفاع مقدس، این جنگ را به یکی از کم‌ نظیرترین پدیده‌های تاریخ تبدیل کرد.  
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین عنوان کرد: جنگ تحمیلی هشت ساله علیه مردم ایران، اگرچه هزینه‌های انسانی و مادی عظیمی را بر ملت ایران تحمیل کرد، اما برکات زیادی را نیز برای ملت ایران و جهان اسلام به همراه داشت.  
فاطمی نسب با اشاره به مهمترین برکات هشت سال جنگ تحمیلی، تصریح کرد: دفاع مقدس تنها دفاع از خاک نبود، بلکه دفاع از اصول و آرمان‌ها و ارزش‌های اسلام و انقلاب و در یک کلام انجام تکلیف الهی بود.
مسئول دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان قزوین عنوان کرد: تأمین امنیت پایدار برای کشور ایران در برابر تهدیدات مختلف نظامی، امنیتی و حتی سیاسی و اقتصادی دشمنان، یکی از دستاوردهای مهم مقاومت مردم ایران بود.  
وی گفت: قدرت و ظرفیت زایندگی مقاومت مردم ایران را این روزها در عرصه‌های مبارزه نیروهای جبهه مقاومت در میدان‌های عراق، لبنان، سوریه، یمن و سایر امت‌های اسلامی به روشنی می ‌توان دید که یکی از برکات دوران هشت سال جنگ تحمیلی است.
 فاطمی نسب افزود: اجماع جبهه استکبار علیه نظام اسلامی و تحریم ایران در همه ابعاد سبب شد از همان روزهای آغازین دفاع، تلاش برای خودکفایی و رفتن به سمت تولید تجهیزات مورد نیاز به بخشی از راهبرد نظام اسلامی تبدیل شود و کشور ایران امروز بعد از ۴۰ سال در قله ای از خودکفایی قرار گیرد.

۶۱۰۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =