وزیر راه: مجوز ۶۲۶ پرواز برای اربعین امسال صادر شد

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی شمار مجوز صادره توسط سازمان هواپیمایی کشوری برای پرواز به مقاصد شهر های عراق به مناسبت اربعین را تا ظهر امروز (چهارشنبه ) ۶۲۶ مورد ذکر کرد که به شرکت‌های هواپیمایی درخواست کننده ارایه شده است.

محمد اسلامی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هئیت دولت در زمینه  وضعیت جابجایی زائران اربعین ۹۸ گفت: پیش‌بینی های لازم در قالب ناوگان حمل‌ونقل (هوایی، ریلی و جاده ای)  برای زائران به عمل آمده است.

وی‌گفت: براساس برنامه ریزی در بخش جاده‌ای هشت هزار دستگاه اتوبوس برابر با مصوبه ستاد اربعین برای جابجایی زمینی زوار در نظر گرفته شده و چنانچه همکاری لازم به عمل آید و طبق مقررات ستاد اربعین، مردم  از مرزهای مشخصی که به عنوان سهم هر استان اعلام شده، تردد کنند، مشکلی برای جابجایی زمینی زائران پیش نخواهد آمد.

به گفته اسلامی، راه اندازی قطارهای فوق العاده از مبدا تهران به شهرهای کرمانشاه و خرمشهر و همچنین یک دستگاه ریل باس دائمی از خرمشهر به شلمچه  ۲۴ ساعته و رایگان مردم را جابجا می‌کند.

وی اضافه کرد: پارسال ۵۷۸ پرواز مجوز جابجایی زائران اربعین را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده بودند، اما امسال تاکنون برای ۶۲۶ پرواز مجوز پرواز به شهرهای عراق صادر شده است.

اسلامی تصریح کرد: چنانچه شرکت‌های هواپیمایی بیشتری حسب تقاضای مردم درخواست برقراری پرواز به مقاصد شهرهای نجف و بغداد را داشته باشند، تعداد مجوزها افزوده خواهد شد و علاوه براین  به شکل فوق‌العاده پروازهایی از ایلام و کرمانشاه در روز چهار نوبت زائران را به شهر نجف در عراق منتقل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha