حسن‌زاده: وظیفه احمدزاده نیست کسی را تنبیه کند

تهران- ایرنا- رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: فرشاد احمدزاده اجازه ندارد در خصوص تصمیمات داوران اظهارنظر کند و باید بداند هر فردی در فوتبال وظیفه خاص خود را دارد.

شهرآورد نود و یکم پایتخت با حواشی زیادی همراه بود به نحوی که بلافاصله پس از این دیدار برخی بازیکنان پرسپولیس برای ادای توضیحات به کمیته انضباطی فراخوانده شدند و فرشاد احمدزاده هم تا اطلاع ثانوی محروم شد.

«اسماعیل حسن‌زاده» رییس کمیته انضباطی درباره صدور آرای شهرآورد ۹۱ گفت: پس از پایان بازی و بررسی دقیق اتفاقات تصمیم محرومیت موقت فرشاد احمدزاده را گرفتیم تا بررسی لازم در خصوص تخلفات وی صورت گیرد. از سایر بازیکنان نیز دعوت به عمل آوردیم تا با حضور در کمیته انضباطی در مورد رفتارهای خود توضیح دهند.

وی در خصوص محرومیت علی کریمی هافبک استقلال افزود: باید گزارش داور و مقامات دیگر دیدار شهرآورد از جمله ناظر بازی و نماینده فدراسیون هم بررسی شود و شاید پرونده او شاخ و برگ بیشتری پیدا کرد. همکاران ما در کمیته انضباطی در حال جمع‌بندی اتفاقات هستند. به کریمی فرصت دادیم تا دفاعیات خود را مطرح کند و سپس در مورد او تصمیم گیری خواهیم کرد.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در خصوص متخلفان شهرآورد مطابق آیین‌نامه انضباطی فیفا و قوانین انضباطی فدراسیون فوتبال عمل خواهیم کرد و اگر بازیکنی مستحق آرای جدی‌تر هم باشد از آن دریغ نخواهیم کرد.

وی در رابطه با حرکت محمد حسین کنعانی‌زادگان مدافع پرسپولیس که توپ را به سمت هواداران استقلال شوت زد و حرکت او باعث تحریک هواداران حریف شد، تاکید کرد: این اصل نانوشته وجود دارد که از دید هواداران پرسپولیس، آنها، بازیکنان و مدیران این تیم هیچگاه تخلف نمی‌کنند. این مساله برای استقلالی‌ها هم صدق می‌کند. علیه هر تیمی رای صادر می‌کنیم ما را هوادار تیم مقابل می‌دانند.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در مورد شناسایی افراد متخلف روی سکوها و اینکه آیا فردی که سر مدافع پرسپولیس را شکست، شناسایی شده است یا خیر، اظهار داشت: رسیدگی به این موضوع در حیطه وظایف ما نیست و مسئولان امنیتی این کار را انجام می‌دهند.

رئیس کمیته انضباطی درباره صدور حکم موقت فرشاد احمدزاده بلافاصله پس از پایان بازی خاطرنشان کرد: دستور موقت به معنای اقدام اضطراری بوده و در مورد این بازیکن هنوز رای صادر نشده است. اگر ما اینکار را انجام نمی‌دادیم برخی می‌گفتند فردی در روز روشن آمده و چند متر دویده و درگیری ایجاد کرده آنوقت اقدامی برای او صورت نگرفته است. اگر جلوگیری نمی‌شد و افرادی مانند کریم باقری نبودند ممکن بود جان افراد به خطر بیافتد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha