استاندار آذربایجان‌شرقی: هواداران تراکتور پرچمدار قانونمداری هستند

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: هواداران و تماشاگران با فرهنگ و غیور تراکتور همیشه پرچمدار فرهنگ، اخلاق و قانونمداری بوده و هستند.  

محمدرضا پورمحمدی روز چهارشنبه در دیدار مبتکر طرح مدیریت جامع هواداران فوتبال با وی خاطرنشان کرد: مردم آذربایجان در برهه های حساس تاریخ کشورمان با شعور و درک بالای خود همیشه پیشرو حفظ امنیت، تمامیت ارضی، وحدت ملی و آبادانی کشور بوده اند و نمونه بارز و عینی آن در جنگ هشت ساله و دفاع مقدس و تقدیم کردن شهدای گرانقدری همچون سرداران شهید باکری و یاغچیان است.   

 وی با بیان اینکه مردم آذربایجان دوشادوش همه اقوام و هموطنان در دفاع از تمامیت ارضی و کیان ایران اسلامی جانفشانی کرده اند، گفت: هواداران بهترین حافظان و برقرار کنندگان نظم و آرامش در ورزشگاه ها هستند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: هواداران و تماشاچیان ورزشی استان همیشه با حضور پرشور و منسجم خود در مسابقات مختلف ورزشی بویژه بازی های تیم های محبوب و مردمی تراکتور و ماشین سازی، با فرهنگ، اخلاق و رفتار شایسته خود ضمن حاکم ساختن فضای سالم و جو اخلاقی مناسب در استادیوم های ورزشی، حامی تیم های ورزشی بوده اند.

پورمحمدی ضمن یادآوری حساس بودن موضوع هوادران، مشارکت دادن تماشاچیان، هواداران تحصیلکرده، حامیان و عاشقان واقعی فوتبال را که خواهان موفقیت و پیروزی تیم با اصول بازی جوانمردانه و رقابت سالم هستند، ضروری دانست.

وی ضمن تاکید بر شان و شخصیت بالای هواداران ورزشی، از تماشاگران بعنوان سرمایه های اجتماعی  نام برد و بیان کرد: فرهنگ سازی و کارهای فرهنگی زمان بر بوده و باید منطبق با باورهای مذهبی، سنت ها، عادات و فرهنگ بومی و محلی به صورت تدریجی با مشارکت مردم بویژه هواداران و تماشاچیان درحوزه ورزشی با روش و اصول درستی انجام شود.

یونس قربانی، پیشنهاد دهنده طرح مدیریت جامع هواداران فوتبال نیز در این دیدار، گزارشی از جزییات این طرح را ارایه کرد.

طرح مدیریت جامع هواداران  از سوی معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان؛ با هماهنگی کمیته‌های فرهنگی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ طی نامه مورخ ۹۸/۵/۹ به شماره‌ ۵/۴۰/۹۱۸۸ جهت اجرای آزمایشی در باشگاه فرهنگی ورزشی و اقتصادی تراکتور با نظارت و هماهنگی  اداره‌کل ورزش و جوانان استان آذربایجان‌شرقی ‌ابلاغ شده و پس از ‌هماهنگی‌های لازم با مسوولان مربوطه در مرحله اجرائی اقدامات مقتضی انجام خواهد شد.

۳۰۷۱/۹۸۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =