تکرار ادعاهای ترامپ این بار از سوی پمپئو

تهران - ایرنا - در ادامه ادعاهای مقام های واشنگتن مبنی بر حمایت ایران از تروریسم، این بار وزیر خارجه آمریکا این ادعا را تکرار و برنقش شورای امنیت سازمان ملل در تداوم تحریم تسلیحاتی علیه تهران تاکید کرد.

وزیر خارجه آمریکا در پی اتهام زنی های مکرر خود علیه ایران روز چهارشنبه با انتشار توئیتی مدعی شد که تهران  همچنان بزرگترین تهدید برای صلح و امنیت بوده و تغییر نکرده است.

مایک پمپئو نوشت:"ما باید با استفاده از تمام ابزارهای در اختیار خود همکاری کنیم تا ثبات و آسایش را برای خاورمیانه فراهم آوریم و مانع از دستیابی به منابع مورد نیاز برای مشارکت در اعمال رفتار بدخواهانه در سراسر جهان شویم."

او بدون اشاره به دخالت ها و جنایت های آمریکا در منطقه و جهان اضافه کرد:به ایران نباید اجازه داد که به رفتار مخرب خود ادامه دهد.به خاطر مردم ایران و جهان، شورای امنیت سازمان ملل نقش حیاتی در تضمین تداوم تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بر روی بزرگترین حامی تروریسم در جهان دارد.

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران در نخستین مصاحبه خود در جریان سفر به نیویورک با شبکه فاکس نیوز گفته بود: آمریکا برخلاف ایران، حامی اصلی تروریسم در خاورمیانه است و هرجا که این کشور قدم گذاشته، تروریسم در آنجا گسترش یافته است.

روحانی تاکید کرد:من از تعبیرات آقای ترامپ در مقابل تروریسم شگفت زده شده ام زیرا امروز آمریکا حامی تروریسم در منطقه ماست و هر کجا آنان رفته اند، تروریسم در آنجا گسترش یافته است.

ادعای پمپئو در حالی مطرح می شود که مسئول کنسولی پیشین آمریکا در شهر جده عربستان چندی پیش درباره حمایت مالی تروریسم از سوی واشنگتن سخن گفت.

"مایکل اسپرینگمن" به مناسبت سالروز حملات ۱۱ سپتامبر، بخشی از خاطرات خود از ارتباط دستگاه دیپلماتیک و اطلاعاتی آمریکا با افراط گرایان را در گفت‌وگو با ایرنا بازگو کرد و گفت: دستگاه‌های امنیتی آمریکا، افراط گرایان وابسته به القاعده را در عربستان جذب کردند و زمینه ساز حملات ۱۱ سپتامبر در آمریکا شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار جهان