پیشکسوت آبی‌پوشان: دلال‌ها استقلال را نابود کردند

تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال استقلال معتقد است دلال‌ها با حمایت معاون سابق باشگاه در نقل و انتقالات به گونه‌ای عمل کردند تا نتیجه آن ۲ امتیاز از ۴ بازی برای آبی‌پوشان شود.

«گودرز حبیبی» امروز چهارشنبه در خصوص شرایط تیم استقلال در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا افزود: تمام این مشکلاتی که بلای جان استقلال شده به مدیریت باشگاه مربوط است که با حکم دادن تام الاختیار به «علی خطیر» معاون سابق باشگاه و بها دادن او به دلال‌ها، روزگار استقلال تیره و تار شد.

وی گفت: هیچ دلالی دلش برای استقلال نمی‌سوزد و برای آنها اهمیت ندارد که جایگاه تیم کجاست. علی خطیر که هیچ آشنایی با فوتبال ندارد،  حکم معاونت باشگاه را گرفت تا به کمک دلال‌ها چنین بازیکنان ضعیفی برای استقلال جذب کند تا بازیکنان کلیدی از تیم جدا شوند.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال با تاکید بر اینکه بازیکنانی که در تیم به میدان می‌روند مانند تیم گذشته خود بازی نمی‌کنند، افزود: استقلال تیم بزرگی است که هواداران زیادی پشت سر آن قرار دارد و چنین تیم‌هایی بازیکنان بزرگ می خواهد. شاید یک بازیکن در تیمی بدون تماشاگر موفق باشد ولی حضور در استقلال شرایط خاص و متفاوتی دارد که از عهده بازیکنان جوان و کم تجربه خارج است.

حبیبی به غیبت «پژمان منتظری» و «مهدی رحمتی» ‌در استقلال اشاره کرد و گفت: اگر رحمتی و منتظری که کوله‌باری از تجربه دارند در تیم بودند، آیا استقلال در دقایق پایانی مقابل حریفان خود می‌باخت یا بازی برده را با تساوی عوض می کرد؟ اگر رحمتی در استقلال بود، «سید حسین حسینی» تا این اندازه بی‌انگیزه بود؟ از طرفی باید قبول کنیم که خیلی از جوان‌های استقلال، لیاقت پوشیدن پیراهن این تیم را ندارند.

وی درباره اینکه «آندره آ استراماچونی» سرمربی استقلال چقدر در این نتایج تاثیرگذار بوده؟ اظهار داشت:‌ همه بازیکنان را سرمربی انتخاب نکرده که از او توقع زیادی داشته باشیم و استراماچونی برای آشنا شدن با شرایط بازیکنان و تیم،  نیاز به زمان دارد. همچنین شاکله تیم تغییر کرده و نزدیک به ۱۱ بازیکن از استقلال جدا شدند. به ثبات رسیدن این تعداد خود نیاز به زمان دارد و باید سرمربی هم نوع تاکتیک تیم خود را برای گلزنی تغییر دهد.

پیشکسوت آبی‌ها پایتخت با تاکید بر اینکه استقلال در میانه میدان بزرگتر ندارد، افزود: استقلال در مقایسه با تیم پرسپولیس هم در داخل زمین هم خارج آن فاقد یک بازیکن بزرگ برای رهبری تیم است. اما در تیم پرسپولیس فردی مانند کریم باقری به خوبی از عهده هدایت و رهبری بازیکن بر می‌آید تا حاشیه‌ها از آنها فاصله بگیرد.

مدیر اسبق آکادمی استقلال با اشاره به وضعیت بدنی آبی‌پوشان نیز افزود: به نظرم استقلال پیش از آغاز فصل خوب بدنسازی نکرده و بازیکنان در نیمه دوم همیشه کم آورند. اگر به گل‌هایی که تیم در چهار بازی گذشته دریافت کرده دقت کنید، می‌بینید که همه آنها در نیمه دوم بازی به ثمر رسیده تا گواه ضعف بدنسازی استقلال شود.

این پیشکسوت استقلال با انتقاد از بعضی رسانه‌ها نیز گفت: رسانه‌ها تا جایی که می‌توانستند «مهدی قائدی» هافبک استقلال را بزرگ کردند تا سبب شود او از نظر روحی و روانی از شرایط ایده‌آل خود خارج شود. بازی که قائدی در شهرآورد به نمایش گذاشت در حد و اندازه پیراهن شماره ۱۰ و این همه تعریف و تمجید نبود. بلکه باید به مرور زمان او را به بازیکنی بزرگ تبدیل کرد.

حبیبی ادامه داد:‌ به رغم اینکه تیم در ابتدای فصل خوب شکل نگرفته است در این زمان باید از بازیکنان فعلی و کادر فنی حمایت کرد تا شرایط استقلال از این بدتر نشود و بتواند آرام آرام به روزهای خوب خود بازگردد.  

استقلال در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور برابر حریف سنتی خود پرسپولیس با یک گل شکست را پذیرفت تا همراه با ۲ امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول رده‌بندی بایستد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =