نمایشگاه آثار عکاسی سوگواره بغض نگاه در تبریز گشایش یافت

تبریز - ایرنا - نمایشگاه آثار عکاسی پنجمین «سوگواره بغض نگاه» با حضور جمعی از اساتید و فعالان حوزه عکس در نگارخانه «ماه» حوزه هنری آذربایجان‌شرقی گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، رئیس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی سه شنبه شب در مراسم گشایش این نمایشگاه با بیان اینکه حرارت عشق به امام حسین (ع) در روح و جان هنرمندان ابدی و ماندگار است، گفت: هر کس رهرو واقعی سیدالشهداء باشد، رستگار می شود.

سیدمحمدحسین بلاغی، با بیان اینکه اهالی فرهنگ و هنر با استفاده از هنر خود به آستان امام حسین (ع) عرض ارادت می‌کنند، افزود: عکس های بسیار ارزشمندی از عزاداری های حسینی در سراسر استان به دبیرخانه این سوگواره ارسال شده بود که از میان این آثار، کارهای فاخری برگزیده و در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه این سوگواره پس از مدت‌ها برای بار دیگر در حوزه هنری آذربایجان شرقی از سر گرفته شده است، اظهار داشت: امید است این سوگواره در سال‌های آینده پر رونق‌تر برگزار شود.

بلاغی، با اشاره به اینکه افتتاح نگارخانه ماه حوزه هنری استان، فصل جدیدی از فعالیت های نمایشگاهی را در آذربایجان شرقی باز کرده است، ادامه داد: امیدواریم نمایشگاه آثار اساتید عرصه های مختلف هنری به ویژه نمایشگاه آثار عکاسی در این نمایشگاه برپا شود.

نمایشگاه آثار عکاسی پنجمین سوگواره بغض نگاه از تا هشتم مهر در مجموعه هنری مهر و ماه پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز دایر بوده و علاقمندان می‌توانند از ساعت ۱۶ تا ۱۹ از این نمایشگاه بازدید کنند.

از بین آثار ارسال شده به دبیرخانه سوگواره، ۳۰ اثر از ۱۵ عکاس با انتخاب داوران به بخش نمایشگاه راه پیدا کرده است.

۸۰۲۳/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =