وزیر خارجه یمن: در صورت ادامه حملات سعودی ها، پاسخ ها شدیدتر می شود

تهران- ایرنا- «هشام شرف» وزیر خارجه یمن روز دوشنبه در گفت وگو با شبکه خبری المیادین، اظهار کرد: اگر ائتلاف سعودی طرح آتش بس دولت را نپذیرد ما برنامه و طرح های آماده برای پاسخ شدیدتر داریم.

به گزارش المیادین، شرف افزود: طرح «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن از این نقطه نظر که ما خواستار صلح و توقف خونریزی هستیم، مطرح شد.

وزیر خارجه یمن گفت: در شریط صلح شاخه زیتون در دست داریم و در شرایط جنگ طوری به آن ها ضربه خواهیم زد که هرگز تصور نخواهند کرد.

جمعه شب «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفته بود: حملات پهپادی و موشکی به عربستان را به صورت مشروط متوقف می کنیم و امیدواریم که این اقدام با پاسخ (مثبت) ائتلاف سعودی همراه باشد.

به رغم توقف حملات انصارالله، عربستان سعودی به حملات خود علیه یمن ادامه می دهد به طوری که منابع خبری روز سه شنبه از کشته شدن ۱۶ شهروند یمنی از جمله ۷ کودک در حمله هوایی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یک منزل مسکونی در استان ضالع واقع در جنوب یمن خبر دادند.

خبر توقف مشروط انصارالله برای حمله به تأسیسات سعودی چند روز پس از آن صورت می گیرد که دو پالایشگاه «بقیق» و «هجره خریص» متعلق به شرکت آرامکو در شرق این کشور هدف ۱۰ فروند پهپاد یمنی قرار گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =