آماده باش  هلال احمر چهار شهرستان خوزستان درپی وقوع زلزله در ایذه

اهواز-ایرنا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر در چهار شهرستان در خوزستان به دلیل وقوع هفت زمین لرزه امروز سه شنبه در ایذه در حالت آماده باش هستند.

 علی خدادادی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در پی وقوع چند زمین لرزه امروز در ایذه امدادگران جمعیت هلال احمر شهرستان های  ایذه، ، باغملک، اندیکا و هفتکل در حالت آماده باش هستند.
وی گفت: از لحظات نخستین زمین لرزه، تیم های ارزیاب و امداد و نجات جمعیت هلال احمر به مناطق متأثر از این حادثه اعزام شدند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: بنا بر اعلام اولیه تیم های ارزیاب، این حادثه تلفات جانی و تخریب جدی ساختمان ها را در پی نداشته و در برخی از منازل، ترک خوردگی جزئی دیوارها گزارش شده است.
وی اظهار داشت: تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان، برای مواجهه با زمین لرزه های احتمالی در ایذه تا عادی شدن شرایط آماده باش خواهند بود.

بر اساس گزارش ایرنا امروز سه شنبه دوم مهر ماه  هفت زمین‌لرزه در ایذه به وقوع پیوست که شدیدترین زمین لرزه  ۴.۶ ریشتر بوده است ، این زمین‌ لرزه‌ها، کلیه مدارس نوبت عصر شهرستانهای مسجدسلیمان، اندیکا و ایذه را نیز به تعطیلی کشاند.

به گفته رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز، زمین لرزه امروز در شهرستان ایذه موجب مصدوم شدن پنج نفر شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز پس از وقوع چند زمین لرزه در این شهرستان ، به چهار شهرستان  ایذه، اندیکا، لالی، و مسجدسلیمان اعلام آماده باش داد.
شهرستان ایذه در شرق خوزستان و مرکز آن در فاصله ۲۱۰ کیلومتری از اهواز واقع است. جمعیت این شهرستان  طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، در حدود ۱۹۸ هزار نفر است.

۷۱۵۸/۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =