مقایسه امروز ما با کشورهای منطقه نشان از موفقیت‌های انقلاب اسلامی دارد

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران در کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه مقایسه امروز میان ایران و کشورهای منطقه و همسایه نشان‌ از موفقیت انقلاب اسلامی است، ادامه داد:‌ علت پیروزی‌های ما در دوران دفاع مقدس وحدت میان مردم و نیروهای مسلح و انسجام و روحیه خود باوری و ایثار و شهادت طلبی و استفاده از آموزه های عاشورایی بود.

دریادار حبیب سیاری عصر سه شنبه در نشست «دفاع از حق از جبهه تا محکمه» در کانون وکلای مرکز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس و هشت سال مقاومت ما درس خود را از عاشورا و محرم گرفتیم، ‌ حضور در صحنه های نبرد همه عاشورایی بود و الگوی مردم و نیروهای مسلح از نهضت عاشورا بود در غیر این صورت نمی توانستیم برابر قدرتهای بزرگ پیروز شویم.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی ها منافع خود را در ایران از دست دادند  

وی با بیان اینکه ما از ابتدای انقلاب اسلامی اعلام کردیم اهل جنگ و هجوم نیستیم و مدافع هستیم افزود:‌ پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی ها منافع خود را در ایران از دست دادند و به منافع آنها آسیب جدی وارد آمد و دیگر حضوری در ایران و تصمیم سازی برای ایران نداشتند.

معاون فرمانده ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینکه با کوتاه شدن دست آمریکا از ایران باز هم آنها با حیله و نیرنگ به فکر بازگشت به ایران بودند، اظهار کرد:‌ عملیات های ترور، راه اندازی اختلافات قومی و مذهبی در مرزهای ایران و آغاز جنگ تحمیلی از فعالیت های استکبار غرب علیه جمهوری اسلامی بود.

سیاری با بیان  اینکه آمریکایی ها صدام را علیه ایران شوراندند و به او نام ژاندارم منطقه را دادند، تصریح کرد:‌ آمریکای و ایادی غرب و شرق با حمله صدام علیه ایران قصد داشتند تا جمهوری اسلامی را شکست دهند و بلوک غرب و شرق با حمایت از رژیم عراق با دادن تجهیزات نظامی و سلاح شیمیایی و دلارهای برخی کشورهای منطقه قصد شکست ایران را داشتند.

امام خمینی (ره)   جنگ را مردمی کرد

این فرمانده دوران دفاع مقدس در نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه اهداف آمریکایی ها از سرنگونی ایران مانع پیشرفت جمهوری اسلامی بود، افزود:‌ تصرف بر اروند رود و خوزستان به دست آوردن منابع نفتی و زیر ساختی ایران برون رفت از شبکه ژئوپلوتیکی و جغرافیایی ایران و دسترسی عراق به آب های خلیج فارس بصورت بیشتر و فعال تر از اهداف آنها در جنگ تحمیلی بود که با تلاش و جانفشانی مردم و نیروهای مسلح به هیج کدام از آنها نرسیدند.

معاون فرمانده ارتش با تاکید بر این نکته که امام راحل  جنگ را مردمی کرد و مردم شریف ایران را همراه نیروهای مسلح نمود، گفت:‌ این نکته برای پیروزی ما در جنگ بسیار حیاتی است و علیرغم اینکه شرق و غرب  به رژیم عراق کمک کردند و جایگاه ارتش عراق مقابل نیروهای مسلح ما به لحاظ تجهیزاتی بسیار بالاتر بود اما در پایان جنگ جمهوری اسلامی پیروز شد و صدام شکست خورد و نابود شد آن هم به بدترین وضعیت.

وی با بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی پس از پایان دوران دفاع مقدس تصریح کرد:‌ حفظ تمامیت ارضی کشور، ‌ ماندنی شدن انقلاب اسلامی که ۴۰ سالگی انقلاب را مردم جشن گرفتند، ‌ ابلاغ رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که نشانه اقتدار ایران در تمامی عرصه ها است، ‌ عزت مردم و اقتدار و قدرت منطقه ای ایران از دستاوردهای دیگر است.

معاون ارتش جمهوری اسلامی گفت:‌ دنیا باید به قدرت و اقتدار ایران اسلامی باور داشته باشد، ‌ این پیروزی ها به برکت خون شهدا و زحمات جانبازان و آزادگان و مردم که ایثارگرانه تلاش و مجاهدت کردند به دست آمده است.

بازدارندگی را در دوران دفاع مقدس بدست آوردیم 

سردار محمد رضا یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران در این مراسم گفت:‌ شرایط دوران دفاع مقدس طوری رقم خورد که ما امروز دستاوردهای زیادی داریم، ‌ ایران اسلامی امروز بازدارندگی ایجاد کرده ما این بازدارندگی را در دوران دفاع مقدس و جهادی عمل کردن به دست آوردیم.

وی افزود:‌ امروز دشمن با تحریک کشورهای منطقه دروغ پراکنی، ‌ ایجاد شبکه های مجازی و تلویزیونی و شبکه های ماهواره ای سعی دارد در قبال ما بازدارندگی ایجاد کند. امروز دشمنان از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی نگران هستند که ما به عنوان ایرانی مهره بعدی را چطور در صحنه و منطقه حرکت می دهیم.

امروز مراکز مطالعات استراتژیک امنیتی - سیاسی در آمریکا نگران حرکات مثبت ایران هستند

سردار یزدی با بیان اینکه امروز مراکز مطالعات استراتژیک امنیتی - سیاسی در دنیا و آمریکا نگران حرکات مثبت ایران هستند، تصریح کرد:‌ آنها نگران هستند و با حرکات ایران اسلامی درمنطقه بر آشفته می‌شوند، ‌ مردم ایران امروز مفتخر به آن دوران دفاع مقدس هستند، دشمنان در سوریه امید خود را در از بین بردن حکومت  اسلامی از دست دادند و قدرت بازدارندگی ایران در این کشور را باور کردند.

وی درخصوص اقتدار دفاعی امروز ایران ادامه داد: ‌پهپاد فوق مدرن آمریکا در فراز خاک ایران سرنگون می شود، آن هم با توان دفاعی داخلی که کارشناسان پدافند هوایی در جهان انگشت به دهان می مانند، ‌  کشتی متخلف انگلیسی متوقف می شود، توسط پاسداران و هواپیماهای آمریکایی با تذکر نیروهای ایرانی دست از حمایت این کشتی بر می دارند و از منطقه خارج می شوند، اینها اقتدار امروز ایران اسلامی است و مردم ایران آن قدر مقتدر شده اند که دشمنان برابر آنها سر تعظیم فرود می آورند.

انقلاب اسلامی به عنوان الگو برای برقرار سازی عدالت در جهان 

حجت الاسلام عبداللهی رییس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، در این جلسه گفت:‌ برگزاری نشست های بزرگداشت هفته دفاع مقدس به ذهن آوردن و مرور کردن تاریخ انقلاب اسلامی و بسیار مهم است.  

وی افزود:‌ امروز پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی آزادگان در دنیا به دنبال یافتن گمشده خود  از طریق ایران اسلامی هستند.

عبداللهی تصریح کرد:‌ در انقلاب اسلامی ایران یک حلقه وصل از مبدا و وصال برقرار شد و عدالت توسط امام راحل به عنوان ولایت فقیه برقرار شد و امام عدالت در کشور را پایه ریزی کرد.

این مقام قوه قضاییه اظهار کرد:‌ این انقلاب برای نجات انسانیت و از بین بردن ظلم بوجود آمده است و این انقلاب برای پیاده کردن منویات انسانی است که انسان را رشد و تعالی می دهد.

رییس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه گفت:‌ انقلاب اسلامی به عنوان الگو برای برقرار سازی عدالت در جهان بوجود آمده و ان شاءالله تا ظهور حضرت حجت ادامه خواهد داشت.

در این مراسم زاهد پاشا، نایب رییس کانون وکلای دادگستری مرکز  با تشکر از شرکت کنندگان گفت: با دستورات ریاست قوه قضاییه و معاونان قوه درباره قضاوت و وکالت در پرونده های قضایی گام مثبت و جدید در راستای ایجاد حق به طرفین دعوای حقوقی برداشته شده است.

وی با بیان اینکه نظریات و نقش برخی وکلای مخالف نظام حسابشان از وکلای شریف کشور جدا است، افزود:‌ این افراد معلوم الحال نمی توانند با اقدامات و نظریات خود وکالت را به حاشیه برده و امید است مدیران ارشد کشور نظرات وکلای انقلابی و شریف کشور را  به حساب نهاد وکالت بگذارند.

در پایان این مراسم به چهار نفر از وکلای ایثارگر تندیس و لوح ایثارگری از سوی مسئولان لشکری و کشوری اهدا  شد.

سرکار خانم زهرا شیخی فرزند وکیل شهید شیخی، ‌ اصغر زمانی جانباز دوران دفاع مقدس، ‌ جعفر ربیعی آزاده و جانباز ۷۰ درصد با ۷۱ ماه حضور در جبهه و محمد علی پور مختار نماینده مجلس شورای اسلامی به عنوان رزمنده لوح افتخار ایثارگری دریافت کردند.

نشست بزرگداشت ایثارگران وکیل با عنوان «دفاع از حق از جبهه تا محکمه» با حضور فرماندهان لشکری و مسئولان کشوری خانواده معظم شهدای وکیل، ‌ وکلای جانباز، آزاده و رزمندگان و بسیجیان در کانون وکلای مرکز دادگستری برگزار شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =