ارسال پیام صلح ایران به جهان در عصر انزوای آمریکا حائز اهمیت است

لندن- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوئیس با بیان اینکه آمریکا با نقض قوانین بین‌ المللی در انزوای سیاسی قرار گرفته، حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای رساندن پیام صلح ایران به گوش جهانیان را حائز اهمیت توصیف کرد.

«حافظ حاجی کریم جباری» روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ما در شرایط ویژه ای در هر سه سطح داخلی، منطقه ای و بین‌المللی به سر می‌بریم. در صحنه داخلی، سیاست تحریم و فشار حداکثری آمریکا را تنها با اجماع داخلی، تکیه به منابع ملی و مقاومت می توان پاسخ داد. در سطح منطقه‌ای نیز با تحریکات و تحرکات عربستان، اسرائیل و مداخلات آمریکا و برخی دیگر از نیروهای فرامنطقه ای روبرو هستیم.‌ از این رو، آمادگی نظامی و توسعه تسلیحاتی از جمله توسعه موشکی، هوشیاری و دفاع از نیروهای انقلابی و مقاومت در منطقه، سیاست و راهکار مقابله با مداخلات منطقه ای است.

وی درباره سطح بین المللی توضیح داد: آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان مشترکاً رهبری تحرکات ضد نظام جمهوری اسلامی ایران را رهبری می کنند. آنها تلاش می کنند تا تحریم اقتصادی، اقدام علیه نیروهای مقاومت و تهدید نظامی را با هدف تغییر نظام در ایران به حرکتی بین المللی و جهانی تبدیل کرده و از طریق ساز وکارهای بین المللی و با نقض برجام، ایران را در انزوا و تحریم بین المللی قرار دهند.

جباری با بیان اینکه در این ارتباط، نیاز به یک دیپلماسی فعال، هوشمند و خلاقانه و مبتکرانه داریم، حضور رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را امری مثبت و ضروری دانست.

وی گفت: حضور حجت الاسلام و المسلمین روحانی در اجلاس سازمان ملل به عنوان مهم ترین مرجع جهانشمول برای رساندن پیام صلح از جانب ایرانیان به گوش جهانیان، اعلام بیزاری از جنگ و خونریزی و در عین حال، اعلام آمادگی کامل و قاطع ملت ایران برای دفاع از منافع ملی، نظام اسلامی و خاک خود و طرح جامع برقراری امنیت منطقه ای توسط هشت کشور در حوزه خلیج فارس، قطعاً نقش مؤثری در خنثی کردن توطئه های دشمنان و قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای خواهد داشت.

سفیر ایران در برن افزود:‌ ما باید در صحنه های مهم حضور داشته و با استفاده از تریبون های موجود بین المللی، توطئه ها علیه ملت ایران، ملل منطقه و جبهه مقاومت را افشا کنیم و با ارائه طرح های عملی، واقع گرایانه و صلح دوستانه اجازه ندهیم سناریوی جنگ طلبانه و تنش آفرین آنها ریشه بدواند و خیال‌بافی‌هایشان برای احیای مجدد سلطه و هژمونی در منطقه و حاکمیت بر منابع ملل اسلامی در حوزه خلیج فارس و غرب آسیا محقق شود.

وی یادآور شد: عدم توانایی در پاسخگویی به ساقط کردن پهپاد آمریکایی، اتهام زنی‌های غیرمستند به جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برخی تحرکات مشکوک در خلیج فارس و حمله ارتش یمن به تأسیسات نفتی عربستان و تحریم دوباره و چندباره و تکراری علیه اشخاص و نهادهای مختلف در کشور از جمله بانک‌ مرکزی، حاکی از استیصال، سردرگمی و بی‌حاصل بودن سیاست‌های غیرانسانی و نامشروع آمریکا علیه ماست.

جباری خاطرنشان کرد: ‌برجام از یک طرف، آمریکا را در انزوای سیاسی قرار داده و از طرف دیگر، توان دفاعی و نظامی کشور ما، دست آمریکا را برای هرگونه اقدام نظامی بسته و دچار اشتباه در محاسبه کرده است.

وی تصریح کرد:‌ این برای نخستین بار در تاریخ انقلاب است که آمریکا در انزوای سیاسی قرار گرفته و دست برتر از آن ماست.

سفیر ایران در سوئیس افزود: آمریکا با نقض تمامی قوانین و مقررات بین المللی و انسانی و هنجارها و ارزش های حقوقی و جهانی در مظان اتهام قرار گرفته و جمهوری اسلامی به نماد مذاکره، آشتی، صلح دوستی و عقلانیت نزد جهانیان تبدیل شده و حضور در مجامع بین‌المللی، تداوم بخش و ضرورت حفظ این وجهه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =