۱۴ حلقه چاه غیرمجاز در اسلامشهر و دماوند مسدود شد

تهران- ایرنا- ۸ حلقه چاه غیرمجاز در دماوند و شش حلقه چاه در اسلامشهر برای صیانت از سفره‌های زیرزمینی مسدود شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران مدیر امور منابع آب اسلامشهر از انسداد ۸ حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان خبر داد که در نتیجه آن از برداشت بیش از ۲۵۷ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی جلوگیری شد.
محمدرضا گیتی پژوه در این باره گفت: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی این تعداد حلقه چاه در مجموع به عمق ۵۰۰ متر و آبدهی ۱۳ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۲۵۷ هزار و ۴۰۰ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد. همچنین ضمن انجام این عملیات ۲۱ مورد اخطاریه در بخش آب های سطحی و آب های زیرزمینی به متخلفان و تجاوزان به منابع آبی داده شد.

گیتی پژوه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.

همچنین مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد ۶ حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از ۲۲۰ هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.   

مصطفی عباسی با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی شش حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق ۲۵۳ متر و آبدهی ۲۱.۵ لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج ۲۲۰ هزار و ۶۱۱ متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: امور منابع آب دماوند بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.

تهرام/۸۱۳۸//۱۳۴۸

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha