۲ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۰
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83489404
۰ نفر

برچسب‌ها

پرونده‌های ورودی به دادگستری خمین ۲۰ درصد افزایش یافت

خمین -ایرنا - رییس دادگستری خمین گفت: مجموع ورودی پرونده‌ها به این دادگستری از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

 ابوالحسن شریفی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۹ هزار و ۵۰۰ فقره پرونده در ۶ ماهه اول امسال در دادسرا و محاکم حقوقی، کیفری و انقلاب وارد شده است.
وی ادامه داد: از این تعدا چهار هزار و ۹۰۰ فقره پرونده مربوط به دادسرای این شهرستان است.
رییس دادگستری خمین اظهار داشت: ۱۵ هزار نفر از ابتدای امسال به شکل مستقیم و غیر مستقیم به دادگستری شهرستان مراجعه کردند.
شریفی افزود: ۲۰ درصد از پرونده های ورودی به دادگستری این شهرستان به سازش انجامیده است و در زمینه بخش باید در  جامعه فرهنگ سازی شود. 
وی با اشاره به اینکه سرقتهای خرد نظیر سرقت وسایل منزل بیشترین آمار جرایم در خمین را به خود اختصاص داده گفت: بیکاری و مشکلات اقتصادی یکی از عوامل مهم وقوع جرم سرقت در این شهرستان است.
رییس دادگستری خمین تصریح کرد: فروش و مصرف مواد مخدر سنتی و صنعتی، ضرب و جرح و توهین در رتبه های بعدی جرایم شهرستان هستند و  ۷۵ درصد پرونده های ورودی به این دادگستری  را این چهار جرم تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: در شهرستان سنتی و مذهبی که زادگاه امام خمینی(ره) است و یکهزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است توهین و ضرب و جرح شایسته نیست.
رییس دادگستری خمین ادامه داد: اقداماتی برای کاهش جرایم از سوی معاونت پیشگیری دادگستری برنامه ریزی شده است و تلاش می شود با ارایه مشاوره و حکم جایگزین و مراقبت رفتارهای مجرمانه اصلاح شود.
 شریفی تاکید کرد: بسیاری از پرونده های دادگستری به دلیل نداشتن آگاهی مردم نسبت به قوانین و مسائل حقوقی است و به منظور افزایش اطلاعات حقوقی مراجعه کنندگان به دادگستری، مشاوران حقوقی و کانون وکلا خدمات مشاوره ای در دادگستری شهرستان ارایه می دهند.
وی کاهش زمان رسیدگی به پرونده های ورودی به دادگستری اولویت قوه قضاییه است.
خمین در جنوب استان مرکزی با ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است. 
6012

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =